Krzew winny, winna macica

i chrzęść, krzew winny jest świętym krzewem o wielorakim znaczeniu symbolicznym; uchodził za symbol ludu Izraela (o który Bóg troszczy się tak samo, jak człowiek o swój winny krzew) i za drzewo Mesjasza; także samego Mesjasza już w Starym Testamencie porównywano do krzewu winnego.

Winna latorośl, winogrono, wino

Tu spotyka Chrystusa, który kiedyś wyciągnął swoje ramiona, niby pędy winne, na drzewie krzyża i ofiarował się światu jak ów wielki owoc, który zawiera wszelką słodycz (Nicetas z Akwilei).

Ocet winny

Ocet winny — ocet, otrzymywany z wina;poza kwasem octowym, stanowiącym najważniejszyskładnik, winne octy zawierają szeregskładników występujących w winie, jak kwasyorganiczne, sole mineralne, substancje aromatyczne,garbniki, barwniki, a także niektóre witaminy,wobec czego ocet winny ma przyjemnyarom at i większą przydatność niż ocet spirytusowy,nie zawierający tych składników.

Jakie grupy interesów winna objąć promocja przedsiębiorstwa?

Promocja objąć winna także ważniejsze zewnętrzne grupy interesów (dostawców, akcjonariuszy, świat finansów, media, urzędy) oraz wewnętrzne grupy interesów (naczelne kierownictwo, średni szczebel zarządzania, sztab sprzedaży, pracowników).

Gołąbek winny

 

Wygląd: kapelusz średnicy 10-12 cm, początkowo kulisty, później staje się coraz szerszy i coraz bardziej płaski. U dojrzałych osobników na bardzo cienkim brzegu pojawiają się drobne bruzdki. Ten grzyb lasów iglastych rozpoznać można po kapeluszu o barwie czerwonych liści, karminowoczerwonej...

Czy obojętni są niewinni? - Niemcy

Dramat Leona Kruczkowskiego Niemcy jest sztuką skomplikowaną, kryjącą pod prostą i bezpośrednią formą trudne i różnorodne treści. Większość problemów dramatu odnosi się do sytuacji jednostki w społeczeństwie nowoczesnym, do problemu zachowania się jednostki wobec nacisków politycznych i...