Twarz w filozofii dramatu Józefa Tischnera

” Ukrywając twarz zasłona podobnie jak maska prowokuje do odkrycia samej twarzy, w moim rozumieniu Tischnera jest niekiedy etapem w dążeniu do poznania siebie i ukazania się w prawdzie swojej twarzy.

Kosmos - Marsjańska twarz

Po opublikowaniu fotografii przedstawiającej pogrążoną do połowy w cieniu twarz krytycy natychmiast pochopnie oświadczyli, że to złudzenie optyczne, ponieważ wskutek takiej, a nie innej pozycji Słońca strefy światła i cienia mogły się przypadkowo ułożyć w coś, co przypomina twarz.

Antropologia Kultury: Twarz - „Nagość” twarzy

W stosunkach międzyludzkich w przeciwieństwie do reszty ciała twarz pozostaje zawsze „naga”. Twarz pozwala zidentyfikować nie tylko osobę, lecz też jej reakcje emocjonalne.

Wyraz twarzy

Cała twarz się poszerza (m. W nastroju przygnębienia umięśnienie wyrazowe dolnej części twarzy wiotczeje, twarz wydłuża się, zaczyna upodabniać się do twarzy podczas płaczu.

Wpływ masażu na pielęgnację twarzy

Twarz to także swoista "mapa" aktywnych punktów energetycznych wykorzystywanych w akupresurze, refleksoterapii, masażu chińskim oraz w ajurvedzie, gdzie masaż twarzy stanowi ważny element pracy z ciałem i emocjami.

Pedagogika osób odmiennych somatycznie - Deformacje twarzy

Deformacje twarzy obejmują 8 rodzajów zniekształceń ze względu na to, jaka okolica jest nimi dotknięta: nos, oko, szczęka, ucho, warga, nerw twarzo­wy, wrodzone znamiona i blizny. Deformacje twarzy mogą doty­czyć tkanek miękkich lub też kości twarzowych czaszki.

TWARZ

, 33,11: „A Pan mówił do Mojżesza twarzą w twarz, jako zwykł mówić człowiek do przyjaciela swego. " Zachować twarz, nie stracić twarzy zachować dobrą sławę, reputację.

Mięśnie wpływające na mimikę twarzy

Mięśnie wyrazowe twarzy występują przeważnie w postaci cienkich blaszek mięśniowych lub pączków, które okrężnie jako zwieracze lub promienisto jako rozwieracze układają się dookoła otworów skóry twarzy.

Pan Cogito obserwuje w lustrze swoją twarz

Spojrzenie sobie w twarz ujawnia przykrą prawdę: współczesny ambitny człowiek, koneser sztuki, posiada w łańcuch gatunków spięte ciało i nie potrafi tego faktu    

Chirurgiczne metody korygowania twarzy, szyi i podbródka.

KOREKTA TWARZY Z wiekiem skóra traci sprężystość, fałdy powiększają się, zaczynają opadać, a twarz traci swój owal, zaokrągla się, wygląda staro i coraz miej atrakcyjnie.

Antropologia Kultury: Twarz - Oczy

Wstydliwe spuszczanie oczu występuje u ludzi nieśmiałych, lękowo nastawionych do swego otoczenia społecznego, bojących się spojrzeć w twarz rozmówcy.

Akineza, maskowatość twarzy

W bardziej zaawansowanych stadiach choroby maskowata sztywność prowadzi do ciężkiego zaburzenia komunikacji pozawerbalnej, nieruchoma twarz traci możliwość wyrażania zmiany uczuć.

Rozwój twarzy

W otoczeniu szpary ustnej układają się cztery wyniosłości: od góry wyrostki nosowe, bocznie — szczękowe, od dołu — żuchwowe; między nimi leżą szczeliny lub bruzdy; w miarę zrastania się wyrostków z sobą, bruzdy te stopniowo zanikają i charakterystyczna, guzkowata twarz zarodka stopniowo się wygładza.

Zabieg normalizująco - matujący twarzy skóry mieszanej z licznie rozszerzonymi porami u osoby w średnim wieku

ZABIEG NORMALIZUJĄCO - MATUJĄCY TWARZY SKÓRY MIESZANEJ Z LICZNIE ROZSZERZONYMI PORAMI U OSOBY W ŚREDNIM WIEKU. DIAGNOZA STANU SKÓRY TWARZY KLIENTKI Diagnoza: cera mieszana. Stosować rano na twarz i dekolt lekko wmasowując.

Antropologia Kultury: Twarz - Zwierciadło społeczne

Twarz zawsze odbija patrzącego. Każda więc twarz ma coś z aspektu sę-dziowskiego, w jej wyrazie mimicznym zawarty jest wyrok na patrzącego.

Antropologia Kultury: Twarz - Czoło

Pod wpływem silnych uczuć, w stanach obniżenia poziomu świadomości, w związku z osłabieniem lub zniknięciem kontroli wolicjonalnej maska znika, odsłania się naga twarz.

Globalizacja „z ludzką twarzą”

Zaczęto mówić o globalizacji „z ludzką twarzą”. Globalizacja z ludzką twarzą powinna się charakteryzować silnym kierowaniem na szczeblu globalnym, regionalnym, narodowym i lokalnym.

Antropologia Kultury: Twarz - Usta

Jeśli są one przyjemne, twarze ich są stale uśmiechnięte, lub śmiejące się; jeśli przykre, utrwala się na nich wyraz przerażenia bądź uśmiech ironiczny lub sardoniczny w wypadku odizolowania się od zagrażającej sytuacji i przyjęcia postawy wyższościowej.

Szczelina skośna twarzy

Jednak wykazuje ona bardzo zmienne stosunki i według najnowszych badań nie zawsze odpowiada przebiegowi przewodu nosowo-łzowego i może polegać na nierównomiernym rozerwaniu tkanek twarzy zarodka.

Metody stosowane w chirurgii plastycznej twarzy i ciała.

Implant kolagenu został opracowany dla ludzi z powierzchniowymi, niewielkimi zmarszczkami i liniami na twarzy. Nie jest to także skuteczna metoda usuwania nadmiaru skóry na twarzy lub gruntownego odnawiania naskórka.