LEGENDA NA DZIEŃ NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wszyscy dziwili się bardzo i wychwa lali Najświętszą Pannę, on zaś po trzech dniach zasnął w pokoju. Pan jednak nie chciał, aby ją więcej hańbiły ludzkie podejrzenia, po trzech dniach więc, które przeżyła chwaląc świętą Dziewicę, zabrał ją z tego świata.

LEGENDA NA DZIEŃ ŚWIĘTYCH PROTA I JACKA

Gdy zaś przez 10 dni pozostawiono ją bez pożywienia, ukazał się jej Zbawca i podając jej chleb najbielszy rzekł: Przyjm ten pokarm z ręki mojej, ja jestem twoim Zbawicielem, którego ukochałaś całą mocą duszy.

LEGENDA NA DZIEŃ PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

On zaś odpowiedział: W ciągu trzydziestu dni. On zaś odrzekł: Dwadzieścia dni. A szatan na to: Czyż w ciągu tylu dni nic więcej nie mogłeś zrobić?

LEGENDA NA DZIEŃ ŚWIĘTYCH SZYMONA I JUDY APOSTOŁÓW

Apostołowie jednak rzekli do nich: Przez trzy dni będziecie odczuwać bóle, a trzeciego dnia wyzdrowiejecie. Przez trzy dni czarnoksiężnicy dręczeni wielkimi bólami pozostali bez jadła, napoju i snu.

LEGENDA NA DZIEŃ ZADUSZNY

Żona jego dowiedziawszy się o tym ucieszyła się bardzo i wtedy zrozumiała, że jej ofiara utrzymała męża przy życiu i że diabeł oszukiwał ją, aby w owych trzech dniach nie dała na mszę.

LEGENDA NA DZIEŃ PRZENIESIENIA RELIKWII ŚW. STANISŁAWA

Służyło mu ono przez trzy tygodnie, ale potem znów wróciła choroba, a tym razem będąc, jak mu się zdawało, w ekstazie, zobaczył człowieka siwego, o czcigodnym obliczu, odzianego w białą szatę wierzchnią, który stał przed nim i mówił jakby z oburzeniem: Toś ty jeszcze do dziś zaniedbał!

LEGENDA NA DZIEŃ BISKUPA WERNERA

Napastnicy wtargnęli do komnaty i okrutnie zabili mieczami ich obu roku Pańskiego 1170, trzeciego dnia po Oczyszczeniu Maryi Panny [6], po czym, przyrzuciwszy ich kobiercami, a częściowo słomą, odeszli.

Trzy najdalsze planety

W każdym razie problem istnienia planety pozaplutonowej jest ciągle otwarty i należy być przygotowanym na to, że pewnego dnia dowiemy się o jej odkryciu.

ETAP, przestrzeń do przebycia w ciągu dnia, przemarsz dzienny

W WA przyjęto zasadę, że piechur z pełnym obciążeniem (od 20 do 35 kg) może przejść dziennie 25-30 km, z tym jednak iż po trzech dniach marszu powinien nastąpić dzień odpoczynku.

STO DNI, trzymiesięczny okres panowania Napoleona

Sekwany, Gilbert Chabrol, który witając 8 VII Ludwika XVIII, powracającego z Gandawy, powiedział: „Sto dni upłynęło od chwili, gdy Wasza Królewska Mość opuścił stolicę pośród łez i powszechnego lamentu”. zalicza się często pierwsze 20 dni III 1815, kiedy to Napoleon po wylądowaniu w zat.

ROŚLINY DNIA DŁUGIEGO

Rośliny kwitnące podczas dnia dłuższego od pewnej krytycznej długości, np. podczas dnia dłuższego niż 14 godzin, kwitną również przy ciągłym oświetleniu, Do r.

Trzy podstawowe czynności mięśni

Ruch, który może być odruchem lub wykonany dowolnie. Wszystkie ruchy są wynikiem zintegrowanego działania kości, stawów i mięśni.

Utrzymanie postawy ciała. Skurcz mięśni pozwala na utrzymanie stałej pozycji ciała (stanie, siedzenie)

Wytwarzanie ciepła. Mięśnie w czasie czynności...