Tantalus Ibis

Czytaj Dalej

Ibis kasztanowaty

Środowisko: Ibis występuje na obszarach równikowych i podrównikowych Ameryki, Eurazji i Afryki. Od połowy lipca w koloniach ibisów kasztanowatych nastaje cisza.

Czaplowate - Czaple, Bociany, Ibisy, Warzęchy

Ibisy używają swoich długich zakrzywionych w dół dziobów do wyszukiwania z mułu lub wody owadów, robaków, krabów i innych skorupiaków, żab i ryb. Żywią się pokarmem podobnym do pokarmu ibisów.

IBIS

Ibis czczony gatunek uważany w staroż. z bogiem księżycowym Tothem, przedstawianym często w postaci ludzkiej z głową ibisa, niekiedy balsamowany po śmierci. Zabicie ibisa było traktowane jako zbrodnia, prawdop.

Ibis

Święty ptak Egipcjan i wcielenie boga księżyca Totha, wynalazcy pisma i boga mądrości (skrzywiony kształt jego dzioba uchodził za aluzję do sierpa księżyca, spiczastość i długość dzioba, podobnie jak u czapli, łączono ze zgłębianiem mądrości).

Czapla złotawa (Bubulcus ibis)

Czapla ta towarzyszy stadom zwierząt kopytnych, dzikich lub udomowionych i łowi zręcznie owady wypłaszane przez pasące się trawożerce. Ten pochodzący z Indii i Afryki gatunek rozprzestrzenił się na pięciu kontynentach.

Ibis czczony (Threskiornis aethiopicus)

Dawniej ibis czczony był pospolity w ligipcie, gdzie przez ponad 5000 lat oddawano mu cześć. Obecnie ibis czczony występuje w Afryce na południe od Sahary, trzymając się rzek, jezior oraz wybrzeży morskich.

Ibis szkarłatny (Eudocimus ruber)

Ibis ten żyje w Ameryce Południowej.

Ibis kasztanowaty

), rodzina Threskiornithidae — ibisy.