Sycylia

Sycylia

Czytaj Dalej

KOŚCIÓŁ ZA INNOCENTEGO III - Poprzednicy i Sycylia

Papież jako suweren Sycylii niepewny, czyHenryk VI złożyłby mu hołd lenny, opowiedział się za Tankredem. Zanim wyruszył na nią po straszliwymstłumieniu buntu na Sycylii, sporządził testament, w którym uznał Sycylię za lenno Stolicy Apostolskiej ipolecił Konstancji oraz ich synowi, Fryderykowi II, złożyć hołd lenny.

Nadanie Sycylii

Niepodzielnymwładcą Sycylii i Neapolu został Andegawen, który czuł się dziedzicem Hohenstaufów i pragnął zagarnąćcałą Italię, a nawet pozyskać dla siebie bizantyjski tron cesarzy łacińskich i Królestwo Jerozolimskie.

SYCYLIA - inwazja 1943 r.

Bezpośre­dnim następstwem sukcesów alian­tów na Sycylii było obalenie 25 lip­ca Benito Mussoliniego i objęcie władzy przez marsz.

Sycylia - Informacje ogólne

Każdy, kto był na Sycylii, opuszcza ją urzeczony przede wszystkim wspaniałą pogodą i niesamowitymi krajobrazami. W sercu wyspy leży miasteczko Caltanisetta, mogące być wizytówką tej Sycylii, która już przeminęła.

FERDYNAND IV BURBON (12 I 1751 - 4 1 1825), król Neapolu, a potem Obojga Sycylii

W 1799 po wkroczeniu Francuzów i utworzeniu Republiki Parte-nopejskiej musiał schronić się w Palermo na Sycylii pod osłonę floty ang. W 1816 przyjął tytuł króla Obojga Sycylii i od tej pory nosił imię Ferdynanda I.

MARIA KAROLINA (13 VIII 1752 - 8 IX 1814), królowa Neapolu i Obojga Sycylii

zwalczała konstytucyjny rząd utworzony na Sycylii tak zajadle, że ang.

KOŚCIÓŁ WŚRÓD NAJEŹDŹCÓW - Na Sycylii i w Italii

Północnoafrykańska dynastia Anglilabidów zakończyła (902) podbój Sycylii.

RZYM W EPOCE WOJEN DOMOWYCH (146 p.n.e. - 31 p.n.e.) - OD POWSTANIA NIEWOLNIKÓW NA SYCYLII DO DYKTATURY SULLI

Pierwszym sygnałem było sześć lat trwające powstanie niewolników na Sycylii (137-132 p.

Sukcesy Hohenstaufów. Opanowanie Sycylii

Królem Sycylii został w 1194 r.

SYCYLIA

Największa wyspa na M. Śródziemnym, autonomiczna dzielnica Włoch; w starożytności kolonizacja fenicka, grecka i kartagińska, od 241 pne. prowincja rzymska; w 493 zdobyta przez Ostrogotów, w 535 wcielona do Bizancjum, w 827 podbita przez Arabów, od XI w. pod panowaniem Normanów, w 1194-1266 Hohenstaufów...

DZIEDZICTWO INNOCENTEGO III - Krucjata i Sycylia

Cesarz Fryderyk II (1215-1250), wychowany w sycylijskim środowisku, w którym stykały się kulturalnewpływy normańskie, arabskie, bizantyjskie i włoskie, był władcą dotąd niespotykanym. Religijny, a wydawałosię, że indyferentny, nieustępliwy, a sądzono, że tolerancyjny, wszystko podporządkował...

ORDER KRÓLEWSKI OBOJGA SYCYLII

Ustanowiony 23 I 1808 przez Józefa Bonapartego, króla Neapolu, zachowany przez jego następcę Murata, rządzącego jako Joachim Napoleon. Była to złota pięcioramienna gwiazda z czerwoną emalią. Pośrodku widniał koń neapol., a wokół niego dewiza: „Pro Renovata Patria” („Dla Odnowionej Ojczyzny”)...