LEGENDA NA DZIEŃ PRZENIESIENIA RELIKWII ŚW. STANISŁAWA

Za waszych dni objawi się największy skarb tego kościoła, św. Stanisława nawiedzą jego czdgodny grób, udzielił miłosiernie rok i 40 dni odpustu pod warunkiem żalu za grzechy i spowiedzi.

LEGENDA NA DZIEŃ BISKUPA WERNERA

Napastnicy wtargnęli do komnaty i okrutnie zabili mieczami ich obu roku Pańskiego 1170, trzeciego dnia po Oczyszczeniu Maryi Panny [6], po czym, przyrzuciwszy ich kobiercami, a częściowo słomą, odeszli.

ETAP, przestrzeń do przebycia w ciągu dnia, przemarsz dzienny

Podczas działań wojennych dni odpoczynku nie przewidywano, zwiększano też liczbę kilometrów, które trzeba było przejść.

STO DNI, trzymiesięczny okres panowania Napoleona

Sekwany, Gilbert Chabrol, który witając 8 VII Ludwika XVIII, powracającego z Gandawy, powiedział: „Sto dni upłynęło od chwili, gdy Wasza Królewska Mość opuścił stolicę pośród łez i powszechnego lamentu”. zalicza się często pierwsze 20 dni III 1815, kiedy to Napoleon po wylądowaniu w zat.

ROŚLINY DNIA DŁUGIEGO

Rośliny kwitnące podczas dnia dłuższego od pewnej krytycznej długości, np. podczas dnia dłuższego niż 14 godzin, kwitną również przy ciągłym oświetleniu, Do r.

„Suche” zapalenie spojówek

Zespół objawów spowodowanych brakiem łub niedostateczną ilością łez w oku nazywamy suchym zapaleniem spojówek („suche oko”).

PUSTYNIE I REJONY SUCHE

2,5 dnia w temperaturze 48°C, jeżeli cały czas |«M się w cieniu, a 12 dni, jeżeli temperatura nie przewyższa 21°C. Krzewy pustynne są suche i płoną łatwo.

Zastosowanie suchego ciepła

Do tego celu najbardziej nadaje się termofor gumowy. Napełnia się go gorącą wodą do połowy. Górną część uciska się ostrożnie ręką w celu usunięcia powietrza, a następnie zamyka nakrętką. Termofora nigdy nie należy stosować bez pokrowca lub ręcznika ani bez dodatkowej kontroli temperatury. Łuk...