GEORG STEFAN

Studien zur Dichtung Stefan G. Winkler, Stefan G. Studien zu Werk und Wirkung Stefan G. Rogalski, Trzy portrety niemieckie: Fryderyk Hörderlin, Jean Paul, Stefan G.

CZARNOWSKI STEFAN

Han-delsman, Stefan Cz. (1879-1937), w: Stefan Cz. , w: Stefan Cz. XXIX-XXXLX; In memoriam Stefan Sigmund Cz. , w: Stefan Cz. Nowaczyk, Stefan Cz.

GILLER STEFAN, pseud. Stefan January Sulita, Stefan z Opatówka

GILLER STEFAN, pseud. Stefan January Sulita, Stefan z Opatówka, ur.

NAPIERSKI STEFAN, właśc. Stefan Marek Eiger

NAPIERSKI STEFAN, właśc. Stefan Marek Eiger, ur 1899 w Warszawie, zm.

Stefan Batory - Władca prywatnie

  Stefan Batory był synem wojewody (księcia) Siedmiogrodu, Stefana. Stefan Batory unikał żony, wymykał się w nocy z sypialni, ciągle wyjeżdżał.

Stefan Batory - Działalność publiczna

Stefan Batory, zajmując się głównie polityką zagraniczną i sprawami wojny, problemy wewnętrzne pozostawił swemu najbliższemu współpracownikowi, kanclerzowi Janowi Zamoyskiemu. Stefan Batory był zwolennikiem silnych rządów.

Pepin — Stefan III

Na piśmie dał papieżowi zobowiązanie co do obszarów Rzymu, Rawenny,Wenecji i Istrii, które miał mu przekazać po pokonaniu Longobardów, gwarantował także autonomięksięstw Spoleto i Benewentu (promżssio Cari-sźaca), Stefan III w katedrze St-Denis, dokonał ponownegonamaszczenia Pepina oraz dwóch jego synów, Karola i Karlomana na królów, co ostatecznie wykluczałoboczną linię Karolingów od praw do tronu.

GRABIŃSKI STEFAN

GRABIŃSKI STEFAN, ur. Stefan Żalny tomikiem opowiadań Z wyjątków.

STEFAN BATORY

makaroniczna, 'ucz się, chłopcze, łaciny, a zrobię cię panem', słowa, które powiedzieć miał Stefan Batory do ucznia szkoły w Zamościu a. „Stefan Batory" transatlantyk, statek flagowy polskiej marynarki handl.

BALEY STEFAN

Ziemnowicz, Stefan B. Zebrowska, Profesor Stefan B.

BRATKOWSKI STEFAN SJ

Stefan B. Synoradzki, Stefan B.

Święty Stefan I

Stefan I, król (ok. Stefan przedstawiany jest w stroju królewskim, w koronie.

Stefan Żeromski - krótka biografia

Stefan Żeromski (pseud.

Stefan Żeromski „Przedwiośnie”

Stefan Żeromski, zaniepokojony rozwojem wydarzeń w kraju, prowadził różnorodną działalność publicystyczną: jeździł ze spotkaniami autorskimi po kręgach plebiscytowych na Warmii i Mazurach, w czasie wojny z bolszewikami był korespondentem wojennym, organizował krajowy odział Pen-Clubu, w swych tekstach publicystycznych angażował się w tworzenie związków zawodowych robotników i inteligencji.

Stefan Batory - Informacje Ogólne

STEFAN BATORY- urodzony 1533r. Syn wojewody siedmiogrodzkiego Stefana (zmarłego w rok po narodzeni S.

BALICKI STEFAN

BALICKI STEFAN, pseud.

BARSZCZEWSKI STEFAN

BARSZCZEWSKI STEFAN, ur.

FLUKOWSKI STEFAN

FLUKOWSKI STEFAN, ur.

GARCZYŃSKI STEFAN

GARCZYŃSKI STEFAN, ur.