Siedzenie

Czytaj Dalej

Zapobieganie przeciążeniom w czasie siedzenia

Wspomniane powyżej części krzesła należy uregulować w sposób następujący: wysokość ustawienia siedzenia dopasowuje się indywidualnie tak, aby uda podpierane były przez siedzenie, a stopy całą powierzchnią spoczywały na podłodze, (ryc.

Sposoby prawidłowego siedzenia i wstawania z pozycji siedzącej

Używając krzesła do pracy czy nauki należy przestrzegać następujących zasad: • siadając podpierać się rękami o podłokietniki; • siedzieć z pośladkami wsuniętymi możliwie głęboko pod oparcie tak, aby wypychało ono kręgosłup lędźwiowy do przodu; • przysuwać się krzesłem jak najbliżej biurka czy stołu tak, aby klatką piersiową opierać się o blat; • wstając, odsunąć krzesło od stołu lub obrócić się (na ...

SIEDZI ZAJĄC POD MIEDZĄ

Pierwsza zwrotka, w wersji kujawskiej, od Brdowa: Siedzi zając pod miedzą, myśliwce o nim nie wiedzą. Siedzi sobie, rozmyśluje, swój testament rozpisuje, sierota.

Siedzenie przed telewizorem i komputerem

Zdecydowanie należy unikać siedzenia w miękkim, zapadającym się fotelu, z łukowato wygiętym kręgosłupem, którą to pozycję, niestety często, zapewniają nam producenci współczesnych mebli wypoczynkowych.