Samochody

Czytaj Dalej

Historia samochodu

Współczesne samochody są projektowane za pomocą komputerów są projektowane za pomocą komputerów, budowane za pomocą robotów przemysłowych, (Samochody Ferrari są do dziś produkowane ręcznie) a ich nadwozia bada się w tunelu aerodynamicznym.

Co nabywcy samochodów myślą o dealerach?

Jeśli nie uda się naprawić samochodu za pierwszym razem, klientowi zostanie bezpłatnie dostarczony samochód zastępczy, a jego w łasny zostanie przewieziony do warsztatu. Jeśli klient odejdzie nie zamawiając samochodu, sprzedawca zadzwoni do niego raz lub dwa razy.

Układy uruchamiania hamulców w samochodach ciężarowych

Dzwignia ta powinna pozwalać na stopniowe w pewnym zakresie dozowanie siły hamowania wówczas, gdy hamulec ręczny wykorzystywany jest jako pomocniczy (awaryjny), a także dawać się blokować trwale w trzech następujących pozycjach: 0- położenie spoczynkowe: hamulec nie działa, 1- hamulec działa tylko na koła samochodu, 2- hamulec działa na koła samochodu i połączonej z nim przyczepy.

Układy kontrolno-pomiarowe w samochodach

Czujniki prędkości samochodu Jednym z parametrów wejściowych elektronicznego modułu sterującego określającym warunki pracy samochodu jest prędkość liniowa samochodu. Na następnym rysunku pokazano sposób zamontowanie czujnika prędkości samochodu w skrzyni biegów samochodu Polonez.

Samochód

nie została wybrana, mimo że bardziej odpowiada działaniu samochodu, bo w staropolszczyźnie, oznaczała ludożercę. wspólnie z Wilhelmem Maybachem wytwarzali samochody osobowe. W ten sposób stworzyli standard samochodu osobowego, aktualny jeszcze w XXI wieku.

Zapobieganie przeciążeniom podczas jazdy samochodem i innymi środkami komunikacji

Przeciążenia kręgosłupa będące skutkiemjazdy samochodem oraz innymi środkami komunikacji wynikają z następujących mechanizmów: • długotrwałego przebywania w jednakowej pozycji siedzącej, z niewielkimi możliwościami jej zmiany; • częstych, nagłych przyspieszeń i hamowań; • wstrząsów i mikrowstrząsów spowodowanych jazdą; • napięcia psychicznego podświadomie powodującego skurcz i napięcie mięśni ...

Samochody osobowe

dał impuls do prac nad odłożoną do lamusa koncepcją samochodu napę­dzanego silnikiem elektrycznym (warto przypo­mnieć, że „magiczną" prędkość 100 km/h jako pierwszy osiągnął na początku XX wieku właśnie pojazd z takim napędem). Zaczęto badania nad samochodami zasilanymi energią słoneczną.

Technologia Ad - Blue w samochodach Koncernu Daimler-Chrysler

Silnik diesla od wielu już dziesięcioleci ze względu na swoją odporność, ekonomiczność i niezawodność jest najlepszym rodzajem napędu w autobusach miejskich i samochodach ciężarowych.

Samochód pod wodą

Ciśnienie wody wewnątrz samochodu zrówna się prawie z ciśnieniem wody na zewnątrz. ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: Parkować samochody równolegle do wody, a nie prostopadle.

PRZEMYSŁ SAMOCHODOWY W POLSCE - OPIS WYBRANYCH SAMOCHODÓW

a) Fiat Seicento - najpopularniejszy samochód roku 1999

Podstawowym produktem polskich zakładów Fiata jest obecnie model Seicento. Produkowany od początku 1998 roku, kiedy to zastąpił model Cinquecento. Pojazd ten należy do grupy najmniejszych, popularnych samochodów nowej generacji, które gwarantują...

JEEP - samochód

W tym czasie do walki konkurencyjnej do­łączył Ford i w listopadzie w Hola-bird odbyły się pokazy jego sa­mochodu Quad oraz samochodu Willysa - Pigmy.

PODWÓJNE OPODATKOWANIE W LEASINGU SAMOCHODÓW OSOBOWYCH

Żeby ominąć te przeszkody firmy przystosowują samochody osobowe do przewozu ładunków bez przebudowy karoserii.

Kto powinien produkować samochód o napędzie elektrycznym?

Załóżmy, że General Motors, General Electric i Sears inte-się rozwojem i wprowadzeniem na rynek samochodu o pędzie elektrycznym.

Samochód na torach kolejowych

trzeba pójść wzdłuż torów w kierunku pociągu, stanąć z boku niezbyt blisko torów (szybkie pociągi wywołują za sobą silne podciśnienie) i powiewać kocem wziętym z samochodu lub jasną częścią odzieży.

PRZEMYSŁ SAMOCHODOWY W POLSCE - OBECNA SYTUACJA NA RYNKU SAMOCHODÓW W POLSCE

Najpopularniejsze marki to: Fiat, Daewoo, Opel, Skoda, Renault, Ford, VW, Polonez, Peugeot, Toyota, a dziesięć najpopularniejszych modeli to: Model samochodu Pojemność ( l ) Moc (KM) Cena (zł) 1.

Glosariusz - samochody

Types de carrosserie – rodzaje nadwozi: - une voiture sport – samochód sportowy - un coach – dwudrzwiowy sedan - une berline – czterodrzwiowy sedan - une trois-portes – trzydrzwiowy hatchback - un cabriolet - kabriolet - un break – kombi - une fourgonnette – minibus - une camionnette – pikap - un vhicule tout-terrain – samochód terenowy - une limousine – limuzyna Parties de carrosserie extrieurs – zewnętrzne części karoserii - un capot – maska ...

Samochód a bezpieczeństwo na drodze

Współczesne samochody są stosunkowo lekkie w porównaniu z konstrukcjami z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, stąd przy takiej samej prędko­ści mają niższą od nich energię kinetyczną.

Sygnalizacja świetlna - zliczanie samochodów

Samochody liczone są przez czujniki umieszczone przed skrzyżowa­niem. O to, by samochody mogły bezpiecznie prze­jechać skrzyżowanie, dbają elektroniczne systemy czasowe.

STUDEBAKER GMC 6x6 2 1/2 tony - samochód

W efekcie produ­kowano samochody z innym silni­kiem (Hercules JXD), przeznaczając je głównie dla państw sprzymierzo­nych (Wielka Brytania, Chiny, Zwią­zek Radziecki).

Samochody elektryczne w wesołym miasteczku

W samochodach elektrycznych prowadzący kon­troluje kierunek i prędkość jazdy aż do czasu koli­zji.