Rysunek

Rysunek

Czytaj Dalej

Arteterapia - zastosowanie rysunku w psychoterapii

Wykazano, że dzieci opóźnione w rozwoju wykazują znaczną ubogość rysunku, stereotypowość, rysunki zawierają elementy dziwne czy potworne; dziecko lękliwe i pełne zahamowań rysuje bardzo małe postacie, dziecko mające o sobie wysokie mniemanie nadaje im bardzo duże rozmiary; wzór dziecka niestałego emocjonalnie jest chwiejny, niedokończony, dziecko cierpiące na obsesje gromadzi szczegóły i stereotypy, zatrwożone nie rysuje rąk.

Rysunek techniczny

Ze względu na wielką różnorodność dziedzin jakie wchodzą w zakres ogólnie pojętej techniki w rysunku technicznym wyróżniamy kilka odmian: o rysunek techniczny maszynowy o rysunek budowlany o rysunek elektryczny 3.

Projekcyjna analiza rysunków

W interpretacji rysunku uwzględnia się jego aspekt formalny, jak współmierność rysunku z wiekiem jego wykonawcy, typ rysunku, elementy graficzne oraz symbolikę przestrzeni i barw.

Rodzaje zabaw, zabawa symboliczna, symboliczna reprezentacja w rysunku a. rodzaje zabaw na poszczególnych etapach życia. Ich rola. Rola zabawy symbolicznej, istota tej zabawy. Rysunek jako symboliczna reprezentacja rzeczywistości – elementy rysunku w

Rysunek jako symboliczna reprezentacja rzeczywistości – elementy rysunku w trakcie rozwoju. Wyjaśnia ona rozwój sposobów używania przez dzieci oznaczeń w rysunku, zabawie i komunikowania się. Rysunek dziecka może być zarówno wskaźnikiem np.

Psychometryczna analiza rysunków

nie rysunku nie bierze się pod uwagę zdolności artystycznych jego wykonawcy, a jedynie jednoznaczne kryteria oceny. Przede wszystkim zadziwia fakt, że na podstawie jednego tylko rysunku pragnie się określić tak złożone zjawisko psychiczne, jakim jest inteligencja.

BADANIA NAD RYSUNKIEM NIEWIDOMEGO DZIECKA

Rysunek dzieci niewidomych jest opóźniony, schematyczny i linearny. Można osiągnąć postęp w coraz lepszym i bardziej adekwatnym ujmowaniu kształtów przedmiotów przez dziecko, jeśli systematycznie prowadzi się zajęcia z rysunku odręcznego.

Ossa - sepia, technika asfaltowa, mezzotinta na kamieniu, rysunek negatywowy

można wykonywaćrysunki biało-czarne, jak również odbitki barwne,szczególnie o miękkich, delikatnych przejściach.

Rysunek

Dziedzina sztuk piast., w której wypowiedźartyst. stanowi dzieło (zw. też r.), wykonane gł.na papierze (w starożytności na papirusie, w średniowieczuna pergaminie) - ołówkiem, kredką (m.in. sangwiną),węglem, piórem, pędzelkiem.

W r. akcent położonyjest na walory linearne, choć w wielu r. dużąrolę...

Rozwój poznawczy eg piageta, różnice, moralność, wygocki, zabawa symboliczna, symboliczna reprezentacja rysunku

1. ROZWÓJ POZNAWCZY WG PIAGETA w tym: stadia rozwoju; ich charakterystyka; ważne pojęcia na poszczególnych stadiach Stadia rozwoju poznawczego – zasadniczą cechą teorii Piageta jest przekonanie o etapowym charakterze rozwoju. W teorii Piageta dziecko występuje jako twórca własnego rozwoju, a zredukowany został wpływ środowiska społecznego, edukacji i kultury na kształtowanie intelektualne. dzieci przechodzą przez każde z tych stadiów kolejno, w stałym porządku i w ...

UMTS!!! (telefonia trzeciej generacji-działanie itp.) z rysunkami!!:-)

Universal Mobile Telecommunications System. W Polsce nazywamy go technologią komórkową trzeciej generacji o charakterze globalnym lub po prostu UMTS. UMTS to integracja wszelkich, dotychczasowych systemów komunikacji ruchomej (komórkowych, satelitarnych, przywoławczych). Telefonia UMTS umożliwi stały, szybki dostęp do sieci (o przepływności od 144 kb/s do 2 Mb/s) co pozwoli korzystać z usług o nowej, multimedialnej jakości. Standard UMTS określa norma dotycząca technologii ...