Rock My Life

Czytaj Dalej

"My Life Closed Twice Before Its Close" - poem and thoughts on

Emily Dickinson "My life closed twice before its close" My life closed twice before its close It yet remains to see If immortality unveil A third event to me So huge, so hopeless to conceive As these that twice befell Parting is all we know of heaven And all we need of hell Thoughts on "My Life Closed Twice Before Its Close" Emily Dickinson This is one of the best poems that I have ever read.

Music in my life

I think that organising discos in my school is a very good idea, because it is one of the few kinds of amusement for teenagers in my town. Generally speaking, in my opinion, music is necessary in our life, helps us in many domains of our life and often makes us remember about what happened a long time ago.

The trip of my life

The trip of my life was the one to the Tatras. It was my first trip to the mountains. I was there in July with my friends – we went by train and by bus. Everyday we went rock climbing.

My life-(book-Hotline)

My name is Jacek. In my free time I meet my friends. I do my hobbies at home and a sport field with my family and friends. My mother’s name is Grazyna .

My Life in Ten Years

In this month I am going to visit my parents in Poland, where I will relax and enjoy time with my family. When my kids will start go to school I will go back to work but only part time because I still want to have a good relationship with my kids.

Uzasadnij znaczenie słów A. Asnyka „Każda epoka ma swe własne cele" na podstawie literatury dwóch wybranych epok

Uzasadnij znaczenie słów A. Asnyka „Każda epoka ma swe własne cele" na podstawie literatury dwóch wybranych epok

WSTĘP:

Cytat pochodzi z wiersza Do młodych A. Asnyka, skierowanego do nowego pokolenia pozytywistów, dla których epoką „wczorajszą" był romantyzm. Na przykładzie tych dwu okresów bardzo...

„Serce ma swoje racje, których rozum nie ma.” Udowodnij, że dewiza B. Pascala była bliska wielu bohaterom literackim.

Wokulski jest człowiekiem ambitnym, pragnącym osiągnąć w życiu określoną pozycję, z pozoru bardzo rozsądnym, jak najdalszym od wszelkich porywów serca i namiętności.

Miłość niejedno ma imię – na podstawie literatury antycznej

O ile Safona analizowała także psychologiczne aspekty uczucia, o tyle Anakreont akcentuje wyłącznie jego wymiar fizyczny – erotyzm, namiętności – traktuje miłość jako flirt, igraszkę, a nie głębokie uczucie.

„Serce ma swoje racje, których rozum nie ma.” Udowodnij, że dewiza B. Pascala była bliska wielu bohaterom literackim.

Wokulski jest człowiekiem ambitnym, pragnącym osiągnąć w życiu określoną pozycję, z pozoru bardzo rozsądnym, jak najdalszym od wszelkich porywów serca i namiętności.

„Nowoczesność nie ma nic wspólnego z datą publikacji.” Czy podzielasz tę opinię? Odpowiedź uzasadnij przykładami literackimi.

Czy my mamy o nich takie samo zdanie? To, co dla dziewiętnastowiecznych intelektualistów było wynikiem opętania przez Lucypera, my traktujemy jako stan umysłu.

"Serce ma swoje racje, których rozum nie zna " slowa B. Paskala byly bliskie bohaterom poznanych Ci utworów literackich?

Glównym motorem dzialania Giaura sa silne namietnosci: milosc do Leilie i nienawisc do Hassana. Jest on kontrowersyjnym bohaterem, czlowiekiem, który za intensywnosc zycia, uczucia i mysli placi wysoka cene.

"Jest sie takim, jak mysla ludzie, nie jak myslimy o sobie my, jest sie takim, jak miejsce w którym sie jest"

Konfrontacja z rzeczywistoscia uswiadamia bohaterowi, ze zamiast ja ksztaltowac, stopniowo jej ulega, rezygnujac z wlasnych mysli i zasad.

Kto ma rację – Kreon czy Antygona? Ocena wyborów moralnych bohaterów dramatu Sofoklesa.

 

„Antygona” jest jedną z 7 zachowanych tragedii Sofoklesa. Żył on w latach 496 – 406 p.n.e., należy do trójki największych tragików greckich (obok Ajschylosa i Eurypidesa). Jako młody chłopiec przewodniczył chórowi młodzieńców podczas uroczystości dziękczynnych z okazji zwycięstwa Aten nad Persami...

„Jest się takim, jak myślą ludzie, nie jak myślimy o sobie my”. Skomentuj te słowa, odwołując się do dziejów Zenona Ziembiewicza – bohatera „Granicy”.

Omawiając sylwetkę Zenona Ziembiewicza często przytacza się zdanie, które wypowiedział: „Jest się takim, jak myślą ludzie, nie jak myślimy o sobie my, jest się takim, jak miejsce, w którym się jest”.

„Nowoczesność nie ma nic wspólnego z datą publikacji.” Czy podzielasz tę opinię?

Czy my mamy o nich takie samo zdanie? To, co dla dziewiętnastowiecznych intelektualistów było wynikiem opętania przez Lucypera, my traktujemy jako stan umysłu.

Poezja futurystyczna - Nie ma sprzeczności między naturą a cywilizacją

Godną uwagi próbą oswojenia maszyny było zniesienie sprzeczności między naturą a cy-wilizacją. Futuryści odkrywali schemat działania maszyny – w człowieku. I odwrotnie – wmaszynie dostrzegali energię żywiołów przyrody. Oczywiście –w wyobraźni poetyckiej, „naniby”. Człowiek to tylko aparat...

Poezja awangardowa - Co ma cukier do jedwabiu?

Jaką mysi ukrył w nim autor? Ta myśl w Czyli powraca w ciąguwielu peryfraz, raz zostaje wyrażona dosłownie i brzmi tak: „bez naszych zbrodni nie ma na-szych cnót”.

Poezja wobec rewolucji - „Jeśli harfa ma zakląć pioruny”

Tak więc myśl opotrzebie rewolucji wcielała się także w aforyzm, fraszkę i inne odmiany poezji epigramatycz-nej, miewała kształty wiersza filozofującego, korzystała z dorobku kabaretowej satyry (zob.

Konstanty Ildefons Gałczyński - O mej poezji

Moja poezja to jest noc księżycowa,

wielkie uspokojenie;

kiedy poziomki słodkie są w parowach

i słodsze cienie.

Gdy nie ma przy mnie kobiet ani dziewczyn,

gdy się uśpiło

wszystko i świerszczyk w szparze cały trzeszczy,

że bardzo miło.

Moja poezja to są proste dziwy,

to kraj, gdzie w...

Człowiek w świecie absurdu. Jaki stosunek do świata ma bohater „Procesu” Franza Kafki?

Tracimy nasze pieniadze, nasz czas, gotowi jesteśmy przepraszać urzędników za to, że nie potrafimy zrozumieć treści formularzy.