Rock Kolęda

Czytaj Dalej

Elvis Presley: THE KING OF ROCK´N ROLL - wypracowanie

When Elvis Presley, the king of Rock n n Roll, died in 1977, President Carter called him "a symbol of America. His type of music came to be called "Rock n` Roll" because of its strong dance rythm.

Ayers Rock (Uluru)

To właśnie Gosse nazwał tę górę Ayers Rock - na cześć lorda Henry'ego Ayersa, później­szego premiera Australii. naszego stulecia do Ayers Rock docierali tylko wytrawni podróżnicy, turystyka masowa zaczęła się dopiero po wybudowaniu drogi łączącej górę z pozostałymi częściami Australii.

KOLĘDA, pieśń

KOLĘDA, pieśń, której nazwa pochodzi od łac. calendae (w kalendarzu juliańskim: pierwszy dzień miesiąca). Z kalendą styczniową, rozpoczynającą nowy rok, wiązał się obyczaj składania sobie nawzajem darów i życzeń. Pierwotnie też nazwę k. stosowano do noworocznej pieśni życzącej, o ustalonej...

KOLĘDY

Pierw, pieśni lud. związane z obrzędami Nowego Roku i z obyczajem składania życzeń pomyślności w gospodarstwie i w domu w porze godów, za co należały się podarki. Miejsce tych pieśni zajęły inne, związane tematycznie z Bożym Narodzeniem (fr, Noel; ang. carol; nm. Weihnachtslied), wywodzące się z...

Muzyka rock

Klasyka rocka Innymi wielkimi postaciami wczesnych lat rock'n'rolla byli: Little Richard - który razem z Haleyem nagrał Rock Around the Clock; Fats Domingo - artysta rythm and bluesowy, który rozpoczynał swoją karierę jako pianista w tanich barach w Nowym Orleanie, z pensją trzy dolary na tydzień; oraz Jerry Lee Lewis - którego rodzice zastawili swój dom, żeby kupić uzdolnionemu 16-latkowi fortepian.

Kronika turecka i kolędy - Literatura polska od początku wieku XVI aż do roku 1543

Zarówno proza, jak poezja polsko - łacińska uprawiana przez humanistów służyła za pokarm duchowy jedynie dla najukształceńszej części społeczeństwa. Ogół tymczasem - nie tylko mieszczaństwo, ale i przeciętna szlachta, nade wszystko zaś kobiety, z których tylko nieliczne umiały po łacinie-nie...

Uluru, Ayers Rock

Podobnie jak gmach Opery w Sydney, Ayers Rock stał się symbolem Australii. Lepiej znana jest jednak nazwa angielska, Ayers Rock. Ayers Rock jest uznawane za największy monolit świata.

School Of Rock

With she the rock concert would be sow good how was, she was the part of sing.

Interpretacja filmu "Picnic at Hanging Rock"

There are lots of speculations about the events which happened that afternoon on the Hanging Rock, some of them include the possibility of intervention of supernatural forces. Was it the magnetism of the mysterious rock?