Żarłacz biały - Rekiny białe

Mała zdobycz jest połykana w całości, jednak je­żeli ofiarą rekina białego pada duża ryba lub ssak morski, rekin odrywa duży kawał mięsa, szarpiąc głową na boki, aby łatwiej rozciąć tkanki.

Rekiny

Rekiny z grupy tawroszowatych i lamnowatych są kanibalami już wewnątrz ciała matki. Rekiny należą do nadrzędu Selachii - bokoszpare.

Rekiny ludojady

Rekin biały, zwany też żarłaczem białym lub rekinem ludojadem, jest największym ze wszystkich rekinów. Zamiast na­tychmiast po ataku pożreć ofiarę w cało­ści, rekin chwyta ją zębami, odrywa kawa­łek i odpływa.

Ataki rekinów na ludzi

Pewne rejony mórz na świecie są bardziej nie­bezpieczne ze względu na obecność rekinów niż inne, a zachowanie się rekinów jest uzależnione od dostępu do naturalnego pokarmu. Rekiny mło­ty są postrachem rybaków w jednych krajach, podczas gdy w innych nie.

Piaskowy rekin tygrysi

Piaskowy rekin tygrysi występuje w wielu morzach świata. Rekin ten ma szarą skórę w żółtawe cętki i białe podbrzusze.

Rekin młot

Rekiny młoty występują głównie w ciepłych rejo­nach Pacyfiku, Atlantyku i Oceanu Indyjskiego. Niezwykły wygląd tego gatunku wyróżnia go spośród innych rekinów. Rekiny mioty patrolują przydenne strefy oceanu, gdzie polują na płaszczki.

Rekin wielorybi

Rekin wielorybi żywi się planktonem, a jego aparat skrzelowy jest uformowany na kształt sieci, która jest filtrem odcedzającym plankton.

WATSON I REKIN

Copley przedstawił dramatyczną wersję wypadku, w której łódź pełna ratowników Wybawia Watsona napadniętego przez stado rekinów.

Park Narodowy John Forrest i Zatoka Rekina

Na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody i Kultury UNESCO wpisa­no Shark Bay (Zatoka Rekinów), zatokę położoną 680 km na północ od Perth.