Przygody

Przygody

Czytaj Dalej

Czym jest dla Ciebie literatura - życiową przygodą, źródłem życiowych refleksji, czy sposobem poszukiwania prawdy o świecie?

Czym jest dla Ciebie literatura - życiową przygodą, źródłem życiowych refleksji, czy sposobem poszukiwania prawdy o świecie?

 

Spotkałem się kiedyś z porównaniem wynalazku Gutenberga do odkrycia nowej i nieznanej galaktyki. W jego wyniku powstaje nowy wszechświat, który poznać może nawet zwykły...

„TRENY” - „LUDZKIE PRZYGODY, LUDZKIE NOŚ!”

Wszyscy w niepewnej gospodzie mieszkamy, Wszyscyśmy pod tym prawem sią zrodzili, Że wszem przygodom jako cel być mamy. Treny są dramatyczną relacją o intelektualnej przygodzie człowieka myślącego.

Czym jest dla Ciebie literatura - życiową przygodą, źródłem życiowych refleksji, czy sposobem poszukiwania prawdy o świecie?

Spotkałem się kiedyś z porównaniem wynalazku Gutenberga do odkrycia nowej i nieznanej galaktyki. W jego wyniku powstaje nowy wszechświat, który poznać może nawet zwykły człowiek pod warunkiem, że “zakupił wejściówkę”, to jest posiada umiejętność czytania i pisania. Obawiam się, że ja w prawdzie...

"Ludzkie przygody, ludzkie noś" - Treny jako świadectwo przygód człowieka myślącego epoki renesansu.

Udziela nauki: " Tego się synu trzymaj, a ludzkie przygody ludzkie noś.

Moja przygoda z Papuą.

To prawdziwe chodzące książki przygodowe. Kierując się przeczuciem skrywającego się tam „innego świata” pewnego dnia o świcie ruszyłem podekscytowany na spotkanie kolejnej papuaskiej przygody.

OKO PROROKA, czyli Hanusz Bystry i jego przygody, powieść hist. Władysława Łozińskiego

OKO PROROKA, czyli Hanusz Bystry i jego przygody, powieść hist. do Turcji; w swej opowieści, utrzymanej w konwencji wspomnieniowej, relacjonuje on przygody sprzed lat, gdy jako młody chłopiec wyruszył z pod-lwow.

Mikołaj Rej - Krótka rozprawa miedzy trzemi osobami: panem, wójtem a plebanem, którzy i swe, i innych ludzi przygody wyczytają, a takież i zbytki, i pożytki dzisiejszego świata

Krótka rozprawa miedzy trzemi osobami: panem, wójtem a plebanem, którzy i swe, i innych ludzi przygody wyczytają, a takież i zbytki, i pożytki dzisiejszego świata (1543) to najlepsza satyra polska XVI wieku.

Moja przygoda z dzieciństwa

It was sunny day of July 1994. Birds were chirping and a light summer wind was blowing. I and my 3 friends was (were) walking towards the river Skawa. Cold water of Skawa was great for hot sun and 30 degree in shadow, so everybody had agree with idea of Bartek: “lets go swimming!”. We had been going for 1 hour and it still was far from a half of the distance. We felt tiredness, but feeling of cold water was to nice and we can`t stop now. After next 10 minutes we started to thinking ...