Potwór z Czarnej Laguny

Potwór z Czarnej Laguny

Czytaj Dalej

Poezja kabaretowa (skamandryci i inni) - Potomstwo czarnego kota

Z tą formąsztuki – nadzwyczaj pojemną, wielbioną przez jednych i wyklinaną przez innych, rozwijającąsię brawurowo i kalejdoskopowo wielokształtną – wiąz nadzieje na sukces niejeden kieru-nek przedwojennej moderny oraz powojennej awangardy europejskiej.

EWOLUCJA GWIAZD - CZARNA DZIURA

Pole grawitacyjne osobliwości jest tak silne, że przestrzeń wokół niej ulega zakrzywieniu, tworząc obiekt zwany czarną dziurą, z której nic, nawet światło (wedle teorii względności Einsteina światło ma dwoistą naturę: występuje jako fala elektromagnetyczna, lecz także posiada swoją masę) nie może się wydostać.

Czarna śmierć

Bardzo szybko rozpowszechniła się na cały zachód, południe i północ Europy, zatrzymując się na granicy z Europą Środkową.

Działania morskie w czasie Wojny Krymskiej - OPISY NAJWAŻNIEJSZYCH BITEW MORSKICH WOJNY KRYMSKIEJ NA MORZU CZARNYM

Bitwa zakończa się sukcesem rosyjskim z dwóch przyczyn: po pierwsze - zgraniem okrętów i doskonałą znajomością pla-nu ataku przez dowódców, po drugie - posiadaniem przez liniowce rosyjskie nowych dział strzelających elipsoidalnymi pociskami, które bardzo łatwo prze-bijały drewniane burty okrętów ...

Ingerencja państw ościennych w sprawy polskie w XVIII w. - Traktat Trzech Czarnych Orłów

Rzeczpospolita z podmiotu polityki międzynarodowej powoli stawała się areną przetargów i rozgrywek ościennych mocarstw.

Czarny i żółty to kolor logicznej oceny, który z nich i dlaczego powinien być wykorzystywany jako pierwszy?

Wypowiedzi związane z myśleniem w tym kapeluszu nie trzeba popierać racjonalnymi argumentami. Kapelusz ten symbolizuje czynności organizacyjne związane z funkcjonowaniem umysłu osoby wykorzystującej ten styl myślenia.

Salamandra czarna

Skóra w innych miejscach gtadka, głowa z wyraźnie zaznaczonymi gruczołami przyusznymi (parotydami). Salamandra czarna zasługuje na uwagę z tego powodu, że rodzi młode już przeobrażone, z pominięciem stadium larwy rozwijającej się w wodzie.

Porzeczka czarna

Duże, skrętoległe ułożone liście są 3-5-klapo-we, u nasady sercowate, z wierzchu prawie nagie, pod spodem opatrzone żółtawymi gruczołami żywicznymi. Kwiaty zielonkawoczerwone z dzwonkowatą koroną.

Dziki bez czarny

Zebrane na jesieni, w pełni dojrzałe owoce można przerabiać na sok (dobry środek przeczyszczający), przecier (idealny do wieloowocowej marmolady), chłodniki i wina o specyficznym smaku.

Morwa czarna

Wygląd: Masywne drzewo do 15 m wysokości, z gęstą koroną o krótkich gałęziach i brunatno-cze-rwonych gałązkach. Kwiaty żeńskie także z 4 listkami okwiatu i jedną górną zalążnią o 2 znamionach.

Borówka czarna

Wygląd: Silnie rozgałęziona krzewinka o wysokości 15-50 cm, z ostrokanciastymi, zielonymi gałązkami, zwykle wzniesionymi. Owocami są kuliste jagody wielkości 5-8 mm, które z zewnątrzniebiesko-czarne - dlatego również używaną nazwą jest czarna jagoda - ale zawierają silnie barwiący czerwony sok.

Bażyna czarna

Wygląd: Krzewinka o wysokości 20-50 cm z płożącymi się pędami, mogącymi tworzyć rozległe dywany. Błyszczące, prawie siedzące liście, na spodniej stronie z głęboką podłużną bruzdą, są na brzegu zwinięte, szpilkowate, 3-4 razy dłuższe niż szersze.

Wiciokrzew czarny

Kwiaty wielkości 1,5 do 2 cm zawsze po dwa na jednej wspólnej szypułce o długości najwyżej 1 cm; zalążnie i owoce każdej pary kwiatów są całkowicie lub co najmniej prawie całkowicie zrośnięte ze sobą.

Psianka czarna

Wygląd: Roślina o wysokości 10 do 60 cm z rozgałęzionymi łodygami, które nie są, jak u podobnej psianki żółtej, owłosione gęsto, a nawet kutnerowało, lecz wydają się prawie nagie albo co najwyżej luźno owłosione.

Olsza czarna

Jest to drzewo o drewnie pomarańczowawym i ciemnoszarych gałęziach pokrytych żółtymi przetchlinkami (chropowatość kory). Na wiosnę okorowuje się młode gałęzie, najlepiej ze ściętych drzew.

Mierznica czarna

Zawiera ono garbniki, olejek eteryczny, kwasy organiczne i pektynę. Przygotowuje się odwar z dwóch łyżeczek do kawy ziela na dwie filiżanki wody i pije 2-4 filiżanki dziennie.

Gorczyca czarna

Zawierają one do 35% oleju tłustego, śluz, białka i tioglikozydy (związki zawierające siarkę), które pod wpływem enzymu uwalniają izotiocyjanian allilu, działający miejscowo podrażniająco i wywołujący zaczerwienienie skóry.

Lulek czarny

Przemysł farmaceutyczny produkuje z nich leki przeciwastmatyczne i rozkurczowe oraz środki łagodzące stany pobudzenia nerwowego służące do uspokojenia drżenia starczego.

Topola czarna

Maść zrobiona z roztartych pączków, świeżych lub suchych, ewentualnie z dodatkiem kory z młodych gałązek, świeżej lub suchej, leczy choroby skórne, żylaki odbytu i bóle spowodowane przez dnę lub gościec.

Pieprz czarny

Piper nigrum - pieprz czarny, którego czarne - dojrzałe lub białe - niedojrzałe ziarna są pozyskiwane w prawie wszystkich tropikalnych rejonach Azji, jest jednocześnie atrakcyjną rośliną pokojową o dużych możliwościach przystosowania się do warunków.