Potwór w szafie

Czytaj Dalej

Kaseton, skrzyniec, szafa

Zagłębienie w stropiedrewn. między odcinkami krzyżujących się belek lubutworzone przez wprowadzenie między belki stropowepoprzecznych beleczek lub listew, dzielącychprzestrzenie międzybelkowe na wgłębione pola (tzw.strop kasetonowy); k. stosowane dla celów dekor. występująpowszechnie również w...

Szafa

armoire a deux corps (złożona zdwóch nastawionych na siebie oddzielnych szaf o jednakowychlub różnych wymiarach); w XVII w.

Potwór, monstrum

Często zapewne personifikacja lękowych wyobrażeń (np. Cerbera), które mogą się odnosić zarówno do świata zewnętrznego, jak i do groźnych aspektów własnej duszy. W Biblii (Lewiatan) potwór jest ucieleśnieniem ładu przeciwstawiającego się Bogu.

W legendach i baśniach często spotyka się go jako...

FRANKENSTEIN potwór (postać literacka)

Stos ofiarny na biegunie

Monstrum z powieści Mary Wollstonecraft Shelley Frankenstein, czyliNowoczesny Prometeusz, któremu przydano z czasem w masowej kulturze imię jegotwórcy. Został stworzony przez utalentowanego młodego naukowca, doktora WiktoraFrankenstein a, z trupów ukradzionych z cmentarza. Monstrum...

Szafa dystrybucyjna

wysokości szafy 42U lub 45U. Dla sieci lokalnych z niewielką liczbą przyłączy (do 48) stosuje się naścienne (wiszące) szafki dystrybucyjne.