Poszukiwania

Czytaj Dalej

POSZUKIWANIE INFORMACJI

Linda może też rozpocząć aktywne poszukiwania informacji, rozglądać się za opracowaniami lut) informatorami o komputerach, dzwonić do przyjaciół lub podjąć inne działania, dzięki którym mogłaby dow iedzieć się o nich czegoś w ięcej.

POSZUKIWANIA

Najlepiej prowadzić poszukiwania z powietrza, ale zła pogoda, warunki nieodpowiednie do latania oraz zła widoczność mogą sprawić, że poszukiwania będą kontynuowane pieszo, chociaż ratownicy dysponują samolotami.

Czym jest dla Ciebie literatura - życiową przygodą, źródłem życiowych refleksji, czy sposobem poszukiwania prawdy o świecie?

Na przykładzie tych dwóch pozycji lekturowych mogę w tej chwili jednoznacznie stwierdzić, że literatura jest zarówno życiową przygodą, źródłem życiowych refleksji, jak i sposobem poszukiwania prawdy o świecie.

Aktywne poszukiwanie pracy

  Poszukiwanie pracy jest jednym z ważniejszych kroków podejmowanych przez każdego człowieka. przejrzeć najbardziej interesujące nas oferty Sposobów poszukiwania pracy jest wiele.

Postępowanie podczas poszukiwania pracy, Poszukiwanie talentów, Nabór pracowników wykonawczych

Jeżeli poszukiwany jest szef grupy, wówczas należy znaleźć osobę, która: -    dobrze współpracuje w zespole, -    posiada umiejętność doskonalenia i pogłębienia wiedzy, -    posiada większą wiedzę niż pozostali w grupie, ponieważ inni pracownicy będą przychodzić po pomoc i radę, -    posiada umiejętność łagodzenia napięć między pracownikami oraz budowania stosunków ...

Czym jest dla Ciebie literatura - życiową przygodą, źródłem życiowych refleksji, czy sposobem poszukiwania prawdy o świecie?

Na przykładzie tych dwóch pozycji lekturowych mogę w tej chwili jednoznacznie stwierdzić, że literatura jest zarówno życiową przygodą, źródłem życiowych refleksji, jak i sposobem poszukiwania prawdy o świecie.

Grecka filozofia jako nauka teoretyczna. Grecka filozofia przyrody. Pierwsze filozoficzne pytania dotyczące struktury świata. Poszukiwanie arché

Polegało ono na tym, że poszukuje się: 1) prawdy dla niej samej (nie zaś, że poszukujemy rozwiązań technicznych do budownictwa, rolnictwa czy wojskowości itp.

Nieustanne poszukiwania nowych mediów (nośników reklamy)

Jako że wydajność bardziej standardowych mediów zmniejsza się, intensywność poszukiwania nowych mediów ladzie cały czas rosnąć.

Bohaterowie Żeromskiego w poszukiwaniu sensu życia

"Przedwiośnie" Jest on nowym typem bohatera w twórczości Żeromskiego - poszukuje idei.

Dotkliwość stygmatu i etykiety a autodefinicja odrzucenia i poszukiwania alternatywnych wspólnot

Gdy nie wytworzył się ani spontaniczny, bezrefleksyjny konformizm, ani poczucie obowiązku, decydująca staje się skuteczność systemu społecznych sankcji, zwanego czasem kontrolą społecznąAle z drugiej strony trzeba zauważyć, że nadmierne i zbyt pochopne stosowanie kar może również prowadzić do...

W poszukiwaniu czasu nadziei…

Tym bardziej możliwy jest rozwój więzi unijnych Afryki, jako, że mieszkańcy tego kontynentu z natury dążą do poszukiwania wzajemnie łączących ich cech niźli w sposób sztuczny rozgraniczania na bazie narodowej.

Filozofia i teologia - konflikt czy wspólpraca w poszukiwaniu prawdy

Na przelomie wieków zmienialy sie poglady na temat jakim jest konflikt czy wspólpraca miedzy filozofia a teologia w poszukiwaniu prawdy.

Wywiad poszukiwania motywacji jako narzędzie motywowania

Bardzo skutecznym sposobem motywowania jest dobrze przeprowadzony „wywiad poszukiwania motywacji”.

Poszukiwania kolorystyczne

Rutyna kae wiekszosci kompozytorów traktowac barwe akordów czy zestawieninstrumentalnych konwencjonalnie i tylko wybitni nowatorzy, którzy w tym zakresie okazalisie te eksperymentatorami, poszukiwali rozwiazan nietypowych, twórczych.

W poszukiwaniu prawd i wartości

Piąty Anioł zasadza się na podobnej konstrukcji: pisarz wychodzi od faktów ku poszukiwaniu ich przyczyn, a więc od tego, co czytelnik wie, ku temu, co nieznane.

W poszukiwaniu Beatrycze – rola alegorii w Boskiej Komedii D. Alighieri

Dante Alighieri, uważany za twórcę włoskiego języka i literatury narodowej urodził się w 1265 roku we Florencji. Wszechstronną i gruntową wiedzę zdobył studiując retorykę we Florencji, być może także w Bolonii. Ożenił się z Gemmą Donati, ale jego wielką i wyłącznie duchową miłością...

Codzienność przeobrażona w niecodzienność, czyli poszukiwanie czasu utraconego w "Sklepach cynamonowych" Brunona Schulza.

Schulz patrzy na rzeczywistość oczami poety, wizjonera, dziecka, którego niezwykła wyobraźnia przemienia wszystko, co zwykłe w niezwykłe, w fantazję, marzenia, urojenia. Przemiana ojca w barwnego, egzotycznego ptaka może być wyrazem protestu przeciwko degradacji i unifikacji jednostki w nowoczesnym...

Bohater „Ferdydurke” w poszukiwaniu własnej wolności

„Ferdydurke” przedstawia próbę walki z formą 30-letniego Józia który nagle został wepchnięty w dzieciństwo. Prof.Pimko zmusza go do pójścia do szkoly ktora ma produkować ludzi „upupionych” „zielonych” czyli niedojrzałych, niedorosłych, niezdolnych do samodzioelnego myslenia. Typowym przykladem „ugembiania”...

Teoria decyzyjna - Z perspektywy poszukiwania sensu

preferencje (cele) nie zawsze są ujawniane, a kiedy to ma miejsce preferencje są sprzeczne, zmienne, ambiwalentne oraz nie tylko zewnętrzne, ale także wewnętrzne

niejasne są tożsamości, co ma swoje źródło w wielości oczekiwań, które są nieprecyzyjne, niespójne i...

Poszukiwanie Plazmy Kwarkowo - Gluonowej

Choc nikt jeszcze kwarkow nie widzial, fizycy sa mocno przekonani ze materia jest zbudowana z punktowych kwarkow i gluonow. Obiekty te nie sa bezposrednio obserwowane w eksperymentach fizycznych, sa one prawdopodobnie uwiezione wewnatrz czastek elementarnych takich jak protony i neutrony. Teoria fizyczna zwana...