Polowanie

Polowanie

Czytaj Dalej

POLOWANIE

Rozróżniamy polowania z b i o r owe , w tympolowania pędzeniami w polu, wodne, leśne nazwierzynę drobną, leśne na zwierzynę grubą,z psami na dziki, z -^fladrami, oraz polowaniai n d y w i d u a l n e , a więc polowanie na deptaka(pomyka), na czatach (zasiadka), z podchodu,po tropie, z podjazdu, na wabia i inne (z psaminorowcami, z fretką, z puchaczem).

Przystosowanie drapieżników do polowania, a ich ofiar do obrony.

Aby zwiększyć swoje szanse na powodzenie wiele zwierząt poluje w grupach liczących od kilku do kilkudziesięciu osobników jak czynią to wilki czy jedyne stadne koty - lwy. Jednak aby przystąpić do polowania trzeba najpierw znaleźć swoje pożywienie a do tego służą drapieżnikom doskonale rozwinięte zmysły.

POLOWANIE

Na polowanie w dzień w nierównym terenie wychodź rankiem z obozu i kieruj się pod górę, a wracaj do niego po południu. Poza tym, po całym dniu spędzonym na polowaniu, łatwiej jest schodzić ze wzniesienia, niż wspinać się na nie.

POLOWANIA CESARZA MAKSYMILIANA

Cykl dwunastu tkanin Willęmade Kempenaere z lat 1520-35, wykonanych według kartonów van Orleya, Paryż, Luwr. Arcydzieło warsztatów brukselskich najlepszego okresu, wyobrażające żywą akcję w malowniczym, pejzażu tajemniczego lasu Soignes w różnych porach roku.

Polowanie

Jako świadome ściganie zwierzyny jest symbolem namiętnego poszukiwania celów duchowych, np. w mistyce chrzęść, jest symbolem szukania Chrystusa przez duszę.

Jako pokonywanie i niszczenie dzikich zwierząt jest również symbolem zwycięstwa nad dzikością, nieładem i niewiedzą (np. w Azji Zach. i w...

POLOWANIE I CHWYTANIE ZWIERZYNY

Na śniegu dobrze widać ślady i łatwo iść za nimi, ale żeby odnaleźć drogę powrotną do schronienia, trzeba znaczyć trasę kawałkami jasnej tkaniny wziętej z uszkodzonego pojazdu czy samolotu. Trzeba umieszczać je na tyle wysoko, żeby nie przysypał ich śnieg.

Renifery są bardzo ciekawskie i czasem...