Pojazdy i napędy hybrydowe

Poza hybrydowym układem napędowym pojazd ten nie ma żadnych istotnych cech odróżniających go od tradycyjnego komfortowego, czterodrzwiowego samochodu osobowego z pełnym wyposażeniem służącym czynnemu i biernemu bezpieczeństwu jazdy.

Ewidencja przebiegu pojazdów

Prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu nie zwalnia podatnika z obowiązku zgodnego z prawem dokumentowania wydatków związanych z używaniem pojazdu, w szczególności: zakupu paliwa (faktura w każdym przypadku powinna zawierać numer rejestracyjny pojazdu), ogumienia i innych materiałów eksploatacyjnych, ubezpieczenia OC, AC, zielonej karty, wydatków na parking, opłat za gospodarcze korzystanie ze środowiska związanych z pojazdem, przeglądów ...

Bezpieczeństwo bierne pojazdów - praca dyplomowa (ocena bardzo dobra)

Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowników podczas zderzenia bocznego, dzisiejszy pojazd został wyposażony w sztywny środkowy słupek ulegający kontrolowanemu złamaniu.

Charakterystyki techniczne pojazdów samochodowych

Zatem, zgodnie z polskimi przepisami, długość pojazdu nie może przekraczać przypadku: —    Dojazdu samochodowego, z wyjątkiem autobusu - 12,00 m; —    zaczepy, z wyjątkiem naczepy - 12,00 m; —    Dojazdu członowego - 16,50 m; —    zespołu złożonego z pojazdu silnikowego i przyczepy - 18,75 m; —    autobusu przegubowego - 18,75 m; — ...

AMFIBIE - pojazdy pływające

uderzyły na plażeNormandii, dysponowały tysiącami pojazdów amfibijnych sprawdzo­nych w czasie innych działań tegotypu w Afryce i południowej Euro­pie, a także pojazdami specjal­nie skonstruowanymi dla operacji „Neptune".

Podstawy wymiary pojazdów drogowych – dopuszczalne

Dopuszczalna masa całkowita pojazdów nie może przekraczać: • Pojazdu pojedynczego z wyjątkiem naczepy: a) dwuosiowego – 16 t, b) o liczbie osi większej niż dwie – 24 t, • Pojazdu dwuczłonowego lub zestawu: a) o liczbie osi nie większej niż cztery – 32 t, b) o liczbie osi większej niż cztery – 42 t.

KIEDY MOŻE ZOSTAĆ ORZECZONY ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW?

a) jeżeli zostaje skazana osoba uczestnicząca w ruchu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w szczególności jeżeli z okoliczności popełnienia przestępstwa wynika, że prowadzenie pojazdu przez osobę zagraża bezpieczeństwu w komunikacji- sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju b) jeżeli sprawca w czasie popełnienia przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji był w stanie nietrzeźwości, pod ...

Zakaz prowadzenia pojazdów

Pojazdy mechaniczne – pojazdy poruszające się w ruchu drogowym, pojazdy kołowe i szynowe (samochód, motocykl, tramwaj) oraz inne pojazdy kolejowe, wodne lub powietrzne.

DUKW 353, GMC („Duck") - pojazd amfibijny

Kilka miesięcy później użyto z powodzeniem tych pojazdów do dostarczania zaopa­trzenia oddziałom amerykańskiej 5 armii lądujących na *Sycylii. W czasie inwazji na *Anzio-Nettuno użyto 300 pojazdów DUKW, które zyskały już przezwisko „Duck" („kaczka").

Czujniki zliczające pojazdy

Ody przez matę przejeżdżał pojazd, ciśnie­nie powietrza w rurkach wzrastało, co powodo­wało włączenie się odpowiedniego przełącznika, który przesyłał do licznika pojedynczy impuls.

Projekt małego zakładu demontażu i złomowania pojazdów

Do prowadzenia działalności małego demontażu i złomowania pojazdów niezbędna będzie odpowiednio duża nieruchomość. 3 Głównymi przepisami regulującymi funkcjonowanie zakładu demontażu pojazdów i ich złomowania może być zagospodarowanie przestrzenne terenu.

Układ rozrządu, układ chłodzenia oraz układ olejenia pojazdu samochodowego. (Zadania, budowa materiałi y sposób wykonania)

Układa chłodzenia pośredniego: a)ciecze chłodzące: -mieszaniny wodno- glikolowe, -mieszaniny wodno- spirytusowe, -mieszaniny wodno- glikolowo- spirytusowe, b) właściwości cieczy chłodzących: muszą być obojętne chemicznie, odznaczać się wysoką temperaturą wrzenia, niską temperaturą krzepnięcia oraz dużym ciepłem właściwym, c)rodzaje układów chłodzenia pośredniego: -samoczynne chłodzenie obiegowe(termosyfonowe), -wymuszone chłodzenie obiegowe, Elementy ...

Budowa Pojazdów Samochodowych

Teoria ruchu samochodu-zajmuje się zagadnieniami takimi jak ekonomiczne właściwości pojazdów i zasady ruchu pojazdów w różnych sytuacjach drogowych Tuleje silnika- wykonane ze stali stopowej konstrukcyjnej do azotowania do warstwy wierzchniej atomów azotu.

Czas prowadzenia pojazdu

Czas kierowania pojazdem od momentu uruchomienia silnika do momentu jego zatrzymania, z uwzględnieniem chwilowych postojów, w szczególności zatrzymania się pojazdu na światłach, na przejeździe kolejowym.

Pojazd zaprzęgowy

części składowe:podwozie z kołami lub płozami, stanowiące ostojępojazdu, oraz nadwozie.

Materiały ceramiczne stosowane w pojazdach samochodowych

Zastosowanie: głównie w technice skrawania metali oraz do budowy części maszyn pracujących w wysokich temp takich jak: • Turbosprężarka • Tarczach hamulcowych • Wałkach rozrządu • Zaworów ssących i wydechowych • Korbowody • Łożyska ceramiczne Ceramika ma również zastosowanie w podzespołach elektronicznych ,komputerach pokładowych pojazdów ,bateriach słonecznych.

Wpływ techniki prowadzenia pojazdu

Nie dziwi zatem, że koncerny motoryzacyjne wciąż pracują nad skonstruowaniem pojazdów, które są wytworzone z ekologicznych i pozwalających się powtórnie wykorzystać części, jak najmniej palą, ich spaliny zaś są oczyszczone ze szkodliwych substancji.

POJAZDY ZAPRZĘGOWE

Zob. Bastarda; Berlinga); Biedka; Brek; Brożek; Bryka; Buggy; Daumont; Dormeza; Dyliżans; Faeton; Kabriolet; Kałamaszka; Kareta; Kariolka; Karoca; Kibitka; Kocz; Kolasa; Koleb(k)a; Lando; Linijka; Najtyczanka; Omnibus; Rydwan; Soliterka; Sulky; Taradajka; Tilbury; Wasąg; Wizawa; Wolant; Wóz.

Rodzaje chłodzenia w pojeździe samochodowym.

Chłodzenie pośrednie-ciepło z nagrzanych części silnika przyjmuje ciecz w układzie chłodzenia, która następnie w specjalnym wymierniku ciepła (chłodnica) oddaje powietrzu atmosferycznemu. Chłodzenie bezpośrednie-jednoślady i niektóre samochody np. fiat 126p. Nadmiar energii (ciepła) z nagrzanych do wysokiej temperatury silnika jest odbierany bezpośrednio przez strumień omywającego je powietrza. Chłodzenie przepływowe-intensywność chłodzenia w układzie ...

Rodzaje filtrów w pojeździe samochodowym

Filtry przegrodowe-ze względu na sposób zatrzymywania zanieczyszczeń dzieli się na powierzchniowe i objętościowe. Filtry powierzchniowe-zatrzymują cząsteczki zanieczyszczeń za powierzchni elementów filtrującego, główne cząstki większe od wymiarów porów przegrody. Cechują się małą grubością przegrody filtracyjnej. Filtry powierzchniowe typy-*siatkowe *szczelinowe *tkaninowe *papierowe Filtry siatkowe-stosuje się w dyscybutorach paliwowych wykonane w postaci ...