Otton I

Czytaj Dalej

Otton II. Uniwersalizm Ottona III

Otton II opanował bez większych trudności Rzym, po czym podjął ojcowski plan podboju południowej Italii. Otton II poniósł druzgocącą klęskę w walce z Saracenami. Otton musiał ratować się ucieczką.

Otton I Wielki (panowanie 935 - 974)

Nawiązując do karolińskich tradycji, Otton kazał powtórzyć uroczysty akt elekcji w Akwizgranie, a po nim odbył kościelna ceremonię namaszczenia i koronacji.

CESARSTWO I PAPIESTWO W ŚREDNIOWIECZU - POCZĄTKI RZĄDÓW OTTONA I

U początku jednak panowania Otton spotkał się z wieloma trudnościami. Nauczony doświadczeniem pierwszych miesięcy swych rządów, Otton postanowił, przy realizacji planów centralistycznych, oprzeć się na dwóch czynnikach.

Otton III i Sylwester II

Koncepcja jedności wszystkich ludów chrześcijańskich w jednym Kościele, pod zwierzchnią władzą cesarza,występuje już w czasach Ottona I, ale rozwijając się, za Ottona II nawiąże do świetności starożytnegoRzymu, a za Ottona III nie cofnie się przed planem zjednoczenia obu cesarstw, wschodniego i zachodniego.

CESARSTWO I PAPIESTWO W ŚREDNIOWIECZU - KORONACJA CESARSKA OTTONA I

  Mając dzięki temu w Rzeszy rozwiązane ręee, podjął Otton w r. Rozgromiony Berengar wycofał się do dziedzicznej Ivrei, Otton zaś, uznawszy go za pozbawionego korony, odbył w Mediolanie koronacją na króla włoskiego.

Święty Otton z Bambergi

Otton z Bambergi, biskup (ok. Otton jest patronem archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, Pomorza. Otton przedstawiany jest w stroju biskupa, czasami ma paliusz.

KARSZNY OTTON PAWEŁ WOJCIECH, pseud. Sambor znad Bałtyku

KARSZNY OTTON PAWEŁ WOJCIECH, pseud.

CESARSTWO I PAPIESTWO W ŚREDNIOWIECZU - ZAMIESZKI PO ZGONIE OTTONA II

Syn zmarłego cesarza, Otton III, został wprawdzie jeszcze za życia ojca koronowany na króla Niemiec, ale — ze względu na swój wiek — nie był praktycznie brany w rachubę.

HOŁYŃSKI OTTON ks.

Lechicki, Otton H.

KNIAZIEWICZ Karol Otton (4 V 1762 - 9 V 1842), gen. poi.

Ur. w Assiten w Kurlandii. Ukończył w 1775 warsz. Korpus Kadetów, od 1776 wpoi. art., potem w piech. Uczestnik kampanii 1792 i powstania kościuszkowskiego, 1794 gen.--mjr. Od 1797 w Legionach Polskich, szef 1 Legii, na której czele 3 V 1798 wkroczył do Rzymu.

Odznaczył się w 1798 pod Magliano, Civita...