Układ rozrządu, układ chłodzenia oraz układ olejenia pojazdu samochodowego. (Zadania, budowa materiałi y sposób wykonania)

a)zalety: prosta budowa, b)wady: niedostateczne olejenie przy małych luzach montażowych a także przy pochyleniu silnika w czasie pracy, c)zastosowanie: małe silniki przemysłowe oraz silniki rozruchowe, Olejenie obiegowo-ciśnieniowe: w tym przypadku do wszystkich miejsc olejenia olej doprowadzony jest pod ciśnieniem.

Jak oleje roślinne wykorzystuje się w przemyśle?

Olej tungowy otrzymywany z nasion rosnące­go w tropikalnych rejonach Azji tungowca jest prawdopodobnie najbardziej odpornym na działa­nie różnych czynników olejem schnącym. Olej rzepakowy używany jest w procesie farbowania tkanin.

Czynniki chłodnicze. Chłodziwa. Oleje.

Oleje Zasadniczym zadaniem oleju w sprężarkach, w tym również chłodniczych, jest smarowanie łożysk, cylindrów, mechanizmu napędowego, zaworów roboczych i pierścieni uszczelniających.

POMPA OLEJENIA SILNIKA

POMPA OLEJENIA SILNIKA — pompaumieszczona w najniższym miejscu miski olejowejsilnika, która czerpie olej, a następnie podajego przez filtry do łożysk wału korbowego i innychpunktów smarowania silnika, najczęściejstosuje się zębate pompy olejenia.

Oleje

wylewany na kamiennych ołtarzach — olej ofiarny jako znak modlitwy o płodność. Olej — także zmieszany z balsamem i korzeniami (krzyżmo) — w liturgii chrzęść, jest niejednokrotnie stosowany do konsekracji (np.

Naczynia na oleje święte

- oleutn infirmorum - olej chorych, O. - oleum catechumenorum- olej katechumenów, S. 1 1 służą do przechowywaniazapasu olejów w kościołach katedralnych;małe, o średnicy ok.