Ojcze Nasz

Czytaj Dalej

Władysław Sebyła - Ojcze nasz

Ojcze nasz, któryś jest na niebie błękitny i pusty. I wołam: – Ojcze nasz, którego nie ma Wywiedzionego z otchłani kuszenia, Niechaj cię noc obrośnie potężna i niema I gwiaździstym milczeniem zbawi od istnienia.

OJCZE NASZ, summa poglądów filoz; A. Cieszkowskiego

OJCZE NASZ, summa poglądów filoz; A.

Interpretacja słów Wysockiego"Nasz naród jak lawa..."

;Nasz naród jak lawa Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.

„Nasz naród jak lawa...” – dokończ myśl Wysockiego i na podstawie III części Dziadów A. Mickiewicza uzasadnij jej trafność

Nasz naród jak lawa, Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi; Plwajmy na tę skorupę i zastąpmy do głębi”.

Święty obszar i sakralizacja świata - „Nasz świat” znajduje się zawsze w środku

Z wszystkiego, co powiedzieliśmy, wynika, że prawdziwy świat znajduje się zaw-sze pośrodku, w centrum, gdyż tam właśnie dokonuje się przeskok między pozioma-mi,  łączność między trzema strefami kosmicznymi. Chodzi zawsze o kosmos do-skonały, jakiekolwiek byłyby jego rozmiary. Cały kraj...

Jak pierwiastki obecne w glebie wpływają na nasz stan zdrowia?

Do pierwiastków mających pozytywny wpływ na nasz organizm należą: kobalt, miedź, jod, żelazo, mag­nez, molibden, siarka i cynk.

BOŻE OJCZE! TWOJE DZIECI ...

pieśni Modlitwa (1838) Marcelego Skałkowskiego: Boże Ojcze!

NASZ KRAJ, tygodnik ilustr.

NASZ KRAJ, tygodnik ilustr.

NIE RZUCIM ZIEMI, SKĄD NASZ RÓD

Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród, Nie damy pogrześć mowy!

ŚMIAŁO PODNIEŚMY SZTANDAR NASZ W GORĘ

Śmiało podnieśmy sztandar nasz w górę!

Dlaczego mówimy, że książka to nasz przyjaciel?

W naszym domu leżą na półkach różne książki dla dzieci i dorosłych.

"Kiedy nasz świat dorośnie?" (przykład felietonu)

Wyrywa mi się z gardła, więc pytam: Kiedy nasz świat dorośnie?

Internet zmienił nasz świat. Dostępność informacji, swoboda komunikowania się z innymi, jest większa niż kiedykolwiek. Jak to może wpłynąć na naszą psychikę?

Pierwszy posiłek rano powinien być podstawowy i pełnowartościowy tak, aby nasz organizm otrzymał dostatecznie dużo energii na cały dzień. Będzie to trudne, gdyż ciągle nasz „wróg’’ się zmienia.

„RYTMY” - „NASZ PRZYJACIEL SĘP”

Czytamy poetów interesownie. Znajdujemy u nich to, co znaleźć chcemy, przypisujemy im własne myśli, bezceremonialnie używamy ich dla wypełnienia swego świata myśli i wyobraźni. Dzieje literatury opowiedziane jako historia odbioru dzieł literackich byłyby równie ciekawe i kto wie czy nie uczciwsze niż...