Narożne okno

Narożne okno

Czytaj Dalej

Wyobraźnia jako okno do badania reprezentacji

Badania nad wyobraźnią były podstawą do określania podstawowych właściwości reprezentacji umysłowych. Opracowano takie techniki badania wyobrażeń, które pozwalały uwolnić się od niedogodności związanych z wykorzystywaniem introspekcji jako metody badawczej.

Metody te pozwalają w sposób obiektywny...

Co to są okna atmosferyczne?

Te zakresy długości fal, które są w stanie przeniknąć przez atmosferę nazywamy okna­mi atmosferycznymi.

POWIEŚĆ PRAWDZIWA O NAROŻNEJ KAMIENICY W KUKUROWCACH

POWIEŚĆ PRAWDZIWA O NAROŻNEJ KAMIENICY W KUKUROWCACH, powiastka alegoryczna I. Krasickiego, wyd. 1794 (przed 17 VI) w Warszawie w celach agitacyjnych, pod nieobecność i prawdop. bez wiedzy autora. W 16 rozdziałkach opowiedział pisarz dzieje Polski jako historię kamienicy „narożnej" (z racji położenia...

Okno Johari

Okno Johari Z punktu widzenia rozwiązywania sporów należy dążyć do poszerzenia zakresu wiedzy oznaczonej numerem "2", a do tego przede wszystkim służą wymiany wizerunku|sesje wymiany wizerunku. Okienko Johari może pomóc również w przygotowywaniu się do negocjacji czy konfrontacyjne|spotkań konfrontacyjnych.

Okno

plastyce okno, które samo nie świeci, lecz przepuszcza światło słoneczne, oznacza czasami Matkę Boską, która, czysta i pokorna, nosi Syna Bożego.

Widok z okna- esej

Blok stojący przed moim oknem zasłania plac zabaw, na którym codziennie od rana do wieczora przychodzą rodzice z dziećmi i bawią się. Gdy mam wolna chwilę opieram się łokciami o parapet i patrzę co dzieje się za moim oknem.

OKNA CIAŁA

W rozumieniu i rozbudowanej frazeologii odnoszącej się do różnych metodi technik medycyny orientalnej, terminu okna ciała używa się w znaczeniudwojakim: najszerszym, kiedy ma się na myśli wszelkie możliwe kontaktyorganizmu z otoczeniem oraz najwęższym, kiedy się mówi o odczytywaniuznaków na tęczówce oka, czyli w -> IRYDOLOGII.

Okna światłowodowe

W najlepszych seryjnie produkowanych światłowodach jednomodowych tłumienność ta w kolejnych oknach optycznych wynosi w przybliżeniu: I okno (850 nm) - ok.