Narecznica grzebieniasta

Czytaj Dalej

Traszka grzebieniasta

Tryb życia: w czasie przebywania na lądzie traszki grzebieniaste są zwierzętami ociężałymi i powolnymi, kryjącymi się w ciągu dnia pod kamieniami, leżącym drewnem i w szparach murów.

Celozja grzebieniasta

Choć w Azji roślina ta (zwana też grzebieniatką) jest byliną, u nas traktuje się ją jak jednoroczną i wyrzuca po przekwitnięciu. Może rosnąć w chłodnym pomieszczeniu, a na dworze tylko w łagodnym klimacie, gdzie ożywi rabaty kwiatowe. Ma kilka odmian hodowlanych, o wysokości od 20 do 60 cm i barwie...

Nerecznica grzebieniasta

 

Wygląd: Wieloletnia paproć o liściach 30-80 cm długich, wyrastających kępą. Ogonek liściowy dość cienki, łamliwy, tylko u nasady z łuseczkami, słomiastożółty lub jasnozie-lonawy, z głębokim rowkiem.

Blaszka liściowa podłużnie lancetowata, u nasady niewiele zwężona, podwójniepierzasta o...

Strzęplica nadobna (S. grzebieniasta)

 

Wygląd: trawa trwała, tworząca gęste murawy, źdźbła wzniesione lub podnoszące się, w dolnej części ulistnione, wysokości 20-50 cm. Języczki liściowe długości ok. 1 mm. Dolne blaszki liściowe miękko owłosione.

Blaszki liściowe wąskie, tylko ok. 1 mm szerokości, przeważnie zwinięte...

Traszka grzebieniasta

Triturus cristatus (Laur.), rodzina Salamandridae — salamandrowate. Należy do największych środkowoeuropejskich traszek. Osiąga do 180 mm długości. Występuje prawie w całej Europie, a na wschodzie sięga aż po Ural. Wyróżnia się jej kilka ras geograficznych. Zimuje w norach wykopanych w ziemi albo pod...