Narcyz

Najgrożniejsza dla narcyzów jest fuzarioza cebul. Szara pleśń narcyzów poraża młode pędy, na których pojawiają się gnilne plamy i nalot grzybni.

NARCYZ

Narcyz ginie z tęsknoty za nieosiągalnym przedmiotem swego uczucia, a po śmierci zostaje zmieniony w kwiat nazwany jego imieniem, który stał się symbolem zimnej, nieczułej urody Pierwsza poetycka wersja mitu w Metamorfozach, 3,341-510, Owidiusza; renesans tej postaci pod koniec XIX w. Narcyz obraz G. Narcyz kałamarza, fr.

Narcyz drobnoprzykoronkowy

  Równomiernie rozłożone płatki tych narcyzów tworzą podstawę kwiatka, ale ich trąbki są dużo krótsze i wyglądają jak filiżanka. Narcyzy preferują dobre nasłonecznione miejsca.

Narcyz cyklamenowaty

Narcyzy są klasyfikowane jako grupy, zależnie od kształtu kwiatów. Te narcyzy nie potrzebują nawożenia, gdyż rosną w świeżej ziemi tylko przez jeden sezon. Narcyzy są podatne na wiele nieuleczalnych chorób wirusowych.

Motyw narcyza w literaturze

Narcyz - symbol próżności, miłości samego siebie (zwłaszcza własnej urody), skłonności do zamykania się w sobie; kapryśność, introwersja. Miłość samego siebie (narcyzm) powszechnie uznaje się za zjawisko raczej negatywne.

Narcyz wielokwiatowy

Większość narcyzów kwitnie wiosna, jednakże dobierając uważnie odmiany do uprawy mozemy sprawić, że narcyzy zakwitną na zewnątrz poza sezonem.

SZARA PLEŚŃ NARCYZÓW

SZARA PLEŚŃ NARCYZÓW — chorobagrzybowa narcyzów. Z w a l c z a n i e : zarówno przed sadzeniem, jakw czasie wzrostu narcyzów usuwać chore rośliny.

OLIZAR NARCYZ, hrabia

OLIZAR NARCYZ, hrabia, ur.

ŻMICHOWSKA NARCYZA, pseud. Gabryella

ŻMICHOWSKA NARCYZA, pseud.

NARCYZ (Claudius Narcissus) (? - 54)

Narcyz popadł w jeszcze większą niełaskę.

Narcyz trąbkowy

 

Wygląd: Roślina wieloletnia 15-40 cm wysokości. Wszystkie liście odziomkowe, mięsiste, niebieskozielone, 1-2 cm szerokie, rynienkowate. Pochylone kwiaty pojedyncze, tylko z małymi wyjątkami po 2 kwiaty na jednej łodydze, duże, po całkowitym otwarciu mogą dochodzić do 10 cm średnicy. 6 bladożółtych...

Narcyz

Szeroko rozpowszechniony rodzaj amarylki; w Grecji symbolicznie łączono go ze snem (przypuszczalnie dlatego, że jako roślina cebulkowa, przekwitnąwszy, kryje się w ziemi i ponownie pojawia w początkach roku jako jedna z roślin najbardziej rzucających się w oczy). Sadzono je na grobach na znak...