Mieszanka

Czytaj Dalej

HETEROZJA, bujność mieszańców, wigor mieszańców

Zjawisko, w którym mieszańce wykazują się większą bujnością i żywotnością w stosunku do form rodzicielskich, znacząco różniących się genotypowo, należących do różnych ras, szczepów a nawet gatunków. Zjawisko heterozji dotyczy pierwszego pokolenia, w każdym kolejnym pokoleniu jest coraz...

Mieszanki ziołowe W CHOROBACH WĄTROBY I DRÓG ŻÓŁCIOWYCH

Sporządzić napar z 1 łyżki mieszanki na szklankę wody. Mieszanka żółciopędna, pobudzająca łaknienie iusprawniająca trawienie.

Mieszanki ziołowe W CHOROBACH UKŁADU MOCZOWEGO

Mieszanka stosowana wkamicy szczawianowej. Napar z 1łyżki mieszanki na szklankę wody. Mieszanka stosowana w przewlekłychzapaleniach miedniczek nerkowych, a w stanach ostrych jako środek wspomagający.

Mieszanki ziołowe w chorobach i urazach skóry

Napar z 1 łyżki mieszanki na 1 szklankę gorącej wodypodawać do picia w porcjach (małym dzieciom po łyżeczce) i stosować jednocześnie dokąpieli (napar mocniejszy) — w skazie białkowej, w atopowym zapaleniu skóry.

Mieszanki ziołowe W PIELĘGNOWANIU I LECZENIU NIEMOWLĄT

Garść aromatycznych ziół, jak: tymianek, macierzanka, rumianek, szałwia i szpilkisosnowe (można stosować gotowe mieszanki aromatyczne) zalać wrzącą wodą, lekkopodgrzać. Gdy niemowlę jest niespokojne, ma trudności wzasypianiu, do mieszanki można dodać liści melisy.

Mieszanki ziołowe W LECZENIU DZIECI STARSZYCH W CHOROBACH UKŁADU ODDECHOWEGO

Napar z 1 łyżki mieszanki na szklankę wrzątku. Mieszanki takie stosuje się w nieżytach dróg oddechowych, krztuścu, chrypce, podającpo łyżeczce co 2 godz.

Mieszanki ziołowe w chorobach układu nerwowego

Napar z 1 łyżki mieszanki na szklankęwody, pić 3 razy dziennie w podzielonych porcjach pomiędzy posiłkami przy brakuapetytu na tle nerwowym, w nerwicach wegetatywnych żołądka. Napar z 1 łyżki mieszanki na szklankęwody.

Fuksja mieszaniec

Fuksje rosnące w naturalnym środowisku, czyli Ameryce Południowej i Nowej Zelandii, osiągają formę krzewów, a nawet drzew. Uprawiane w bardziej surowym klimacie mogą być traktowane jako rośliny jednoroczne. Wśród fuksji, zwanych również ułankami, wyróżniają się gatunki o kwiatach kulistych lub...

Mieszanki ziołowe w zaparciach

Zaparzać 1 łyżkę mieszanki na szklankę wrzącej wody, pozostawić w cieple (termosie) przez godzinę.

Mieszanki ziołowe w biegunkach

Przygotować odwar z 1 łyżki mieszanki na szklankę wody.

Mieszanki ziołowe w chorobach reumatycznych

Odwar z 1 łyżki mieszanki na szklankę wody.

Mieszanki ziołowe zwiększające odporność organizmu

Napar — 1 łyżka mieszanki na 1 szklankę wody.

WYSIEW MIESZANKI ŁĄKOWEJ

WYSIEW MIESZANKI ŁĄKOWEJ, pastwiskowej— równomierne rozsypywanie nasionna powierzchni odpowiednio przygotowanegogruntu i przykrycie ich za pomocą wału lub brony;przykrycie powinno być jak najpłytsze, gdyżw przeciwnym razie drobne nasiona roślin łąkowychnie powschodzą.

Mieszanka pełnodawkowa, mieszanka pełnoporcjowa

Zestaw pasz, który skarmiany dowoli (ad libitum) lub dawkowany pokrywazapotrzebowanie zwierząt na wszystkie niezbędneskł. pok. i pod względem struktury fiz.odpowiada danemu gatunkowi oraz grupie produkcyjnej zwierząt.

Mieszanki ziołowe W CHOROBACH Z PODWYŻSZONĄ TEMPERATURĄ

1. Liście brzozy, kwiaty lipy, bzu czarnego, owoce dzikiej róży, owoce maliny wrównych częściach. Napar z 1 łyżki ziół na szklankę wody. Pić gorący po pół szklanki.Można słodzić miodem. Działanie napotne i witaminowe.

2. Kwiaty bzu czarnego, lipy, ziele fiołka trójbarwnego, kwiaty rumianku...

Mieszaniec

Osobnik powstały ze skrzyżowaniana drodze płciowej dwóch genetycznieróżnych form rodzicielskich, łączący w sobiecechy tych form. W zootechnice wyróżnia się:

1) m. międzyrasowe nazywane jest hybrydamilub metysami, odznaczające się bujnościąkrzyżowniczą i często zwiększoną rozrodczościąoraz

2)...