Melanż z muchą

Czytaj Dalej

Dlaczego muchy trzymają się sufitu?

U innych owadów można znaleźć takie struktury także na innych częściach odnóży. Na takich poduszeczkach znajdują się liczne włoski, które wydzielają kleistą substancję.

Mucha domowa

Do przepo-czwarczenia zakopują się w ziemię. Po złożeniu pierwszych jaj samica w krótkim czasie składa następne, produkując ich przez całe swoje życie, przez około 60-70 dni, do 1000 sztuk.

MUCHA, ilustr. tygodnik humorystyczny

w Warszawie 1871-1939 z przerwami 1906, 1913, 1917 (przez pewien czas wyd. Reinstein, a po 1946: Z.

MUCHA

Muchy zdychające psują miłą woń drogiego olejku z Biblii, Eklezjastes, 10, 1; łyżka dziegciu w beczce miodu. składali doroczną ofiarę z wołu Zeusowi Apomyiosowi, chroniącemu przed muchami; wg Pliniusza Rzymie, w świątyni Herkulesa Zwycięzcy, składano ofiary muchom; zob.

Muszka, tnuszczka, mucha

1) kropeczka lub innadrobna forma, wycinana z czarnej tafty i przylepianaprzez kobiety w różnych miejscach twarzy dla podkreśleniabiałości cery lub ukrycia jej defektów, stosowanaw kon. ; 3) mała, sztywna kokardka,zazwyczaj z jedwabnej tkaniny, wiązana przy kołnierzykumęskiej koszuli, używana od poł.

Mucha

Ba'al-Zebub = pan much), którego często przedstawiano jako muchę, jest zniekształceniem pierwotnego kana-nejskiego bóstwa Baalzebula; muchą odgrywa rolę w wierzeniach ludowych, przede wszystkim w czarodziejskich zaklęciach.

Mucha domowa

Samica składa jaja w nawóz i na gnijących odpadkach.

Mucha jesienna

W mieszkaniach przebywa zwykle na oknach.