Walory turystyczne meksyku

PÓŁNOCNY MEKSYK Posępne góry, spalone słońcem równiny, olbrzymie kaktusy i ludzie na koniach – to typowe wyobrażenia o północnym Meksyku.

Gospodarka turystyczna Meksyku

Informacje ogólne Flaga Meksyku Godło Meksyku Miejsce Meksyku na świecie MEKSYK (Stany Zjednoczone Meksyku, Estados Unidos Mexicanos) Stolica: Meksyk; Mexico City (pop.

Meksyk - Informacje ogólne

Meksyk ma kilka pięciotysięczników - wulkanów, których szczyty pokrywa wieczny śnieg. Mimo licznych niebezpieczeństw, czyhających na nierozważnego turystę, Meksyk jest dobrym miejscem nie tylko na pobyt stacjonarny, ale i na treking.

Meksyk i Ameryka Środkowa

O ile więc w 1810 roku było w kraju 7341 duchownych, to w 1850 roku tylko 3275 duchownych,liczba zaś ludności wzrosła z 6 milionów do 7,5 miliona, mimo że Meksyk stracił (1841) na rzecz StanówZjednoczonych Ameryki Północnej cztery prowincje: Yucatan, Teksas, Nowy Meksyk i Kalifornię.

Parki narodowe Meksyku

W porównaniu ze swoimi bogatymi sąsiadami z północy, Meksyk jest jeszcze daleko w tyle w dziedzinie ochrony przyrody. Na Listę UNESCO wpisano także meksykański rezerwat biosfery Sian Ka'an, obejmujący mokra­dła na półwyspie Jukatan.

PROCES KSZTAŁTOWANIA SIĘ ZACHODNIEJ HEMISFERY (AMERYKA ŁACIŃSKA I ANGLOSASKA) - INTERWENCJE FRANCUSKIE W MEKSYKU

Meksyk miał zapłacić 600 tys. Osłabiony Meksyk ogłosił, że przez dwa lata nie jest w stanie spłacać długów, na co Anglia, Francja i Hiszpania nie chciały przystać.

Stany Zjednoczone w pierwszych latach powojennych. Inne kraje Ameryki w latach 1945 - 1992 - Meksyk

Meksyk odnotował burzliwy rozwój procesów urbanizacyjnych (jego stolica stała się jednym z największych miast świata), ogromną presję demograficzną, ale i szybki wzrost gospodarczy.

KOŚCIÓŁ I NIESPOKOJNI LATYNOAMERYKANIE - Meksyk

Madera włączył się w nią(1911) bezpośrednio, a po zwycięstwie i zmuszeniu Diaza do zrzeczenia się władzy, wygrał w najbardziejdemokratycznych w historii Meksyku wyborach i został (1911) prezydentem.

Podbój Meksyku

Wreszcie w północnym Meksyku sprzymierzone z Cortezem plemiona indiań­skie podbiły i uzależniły od hiszpańskiej wła­dzy dalsze tereny kontynentu.

HISZPAŃSKI PODBÓJ MEKSYKU {1519--1520)

W listopadzie 1519 Cortez dotarł do Teno-chtitlanu (obecne miasto Meksyk), stolicy imperium Azteków i uzyskał pozwolenie władcy Azteków, Montezumy II (1480?

WALKERA NAJAZD NA MEKSYK 1853--1854

Meksyk wielokrotnie atakował ame­rykańskich najeźdźców, którzy w końcu musieli stamtąd uciekać, ponieważ zabrakło im żywności i amunicji.

MEKSYK

, stolica Meksyku, zał.

Walory turystyczne wybranych krajów: Austria, włochy, meksyk, francja i hiszpania

Kraje jakie wybrałem to : -Austria -Włochy -Francja -Meksyk -Hiszpanii Zacznijmy od Austrii, która posiada wiele walorów turystycznych jak, doskonale przygotowane szlaki do turystyki pieszej i rowerowej, wspaniałe, urzekające krajobrazy, unikalna fauna i flora, piękno alpejskich wiosek i miasteczek, doskonała infrastruktura turystyczna to zalety Austrii.