BYLICA MARCIN, Marcin z Olkusza

, gdzie 1 4 5 6 uzyskał stopień bakałarza,a 1459 magistra; był prawdopodobnie uczniem AndrzejaGrzymały z Poznania i Marcina Króla z Żurawicy; wykładałastronomię i astrologię na Akademii, 1463 krótko astronomięna uniw.

Św. MARCIN Z TOURS

Marcin. Święty Marcin na białym koniu jedzie w śniegu, rzekomo zapowiedź ostrej zimy. Marcin wyobrażany jako konny legionista rz.

Marcin Luter

Człowiek sprawiedliwy W wieku 29 lat (w roku 1512) Marcin Luter został doktorem teologii i jednym z asystentów przeora uniwersytetu w Wittenberdze, gdzie rozpoczął wykłady na temat Arystotelesa - którego filozofia.

MARCIN

Marcinek, Marcin, imię diabła najczęściej wymieniane w dawnych polskich procesach czarownic. Olszowy Marcin pokraka, grubianin, cymbał, liczył Marcin Marcina, a sam głupi jak świnia przysł.

Święty Marcin I

Marcin I, papież, męczennik. Marcin zmarł tam z biedy i udręczeniaw 655 r. Marcin ukazywany jest w papieskim stroju pontyfikalnym z księgą w dłoni.

Święty Marcin z Tours

Marcin z Tours, biskup. Marcin jako pasterz diecezji prowadził nadal surowe życie mnisze, budząc sprzeciw okolicznychbiskupów. Marcin w stroju biskupa lub jako żołnierz oddający płaszcz żebrakowi.

Marcin V i konkordaty

Marcin V uzyskał jednak już wcześniej od Alfonsa V nieuznawanieantypapieża Benedykta XIII. Następny sobór zwołał Marcin V do Pawii.

BORZYMOWSKI MARCIN

BORZYMOWSKI MARCIN, ur. Marcin miałdwóch braci; nie wiadomo, gdzie studiował.

MOLSKI MARCIN

MOLSKI MARCIN, ur. GOMULICKI Pan Marcin z Konwiktorskiej, „Stolica" 1960 nr 40; R.

Marcin Bielski

Marcin położył, na którym, postanowiwszy Rzeczypospolitej sprawy wszelakie około praw, obrony i inych rzeczy, których potrzebuje zawżdy rzecz pospolita w Koronie tej, będąc w zeszłych leciech żywota swego, wpadł w ciężką chorobę, w której, już na poły martwy będąc, przywiezion z Piotrkowa do Krakowa, miesiąca lutego lata Pańskiego 1548, przyjąwszy Pańskie Świątości jako prawy krześcijański człowiek, w święto chwalebne wielkonocne ...

Marcin Kromer

(Na początku XVII wieku przetłumaczył ją na język polski Marcin Błażowski.

Święty Marcin de Porres

Marcin de Porres, zakonnik. Marcin przedstawiany jest w habicie dominikańskim.

BIAŁOBRZESKI MARCIN

BIAŁOBRZESKI MARCIN, ur.

BIELSKI MARCIN

BIELSKI MARCIN, pierwotnie nazw.

BŁAŻEWSKI, Błażowski, z Błażowa, MARCIN

BŁAŻEWSKI, Błażowski, z Błażowa, MARCIN, zm.

BRONIEWSKI, Broniowski, MARCIN

BRONIEWSKI, Broniowski, MARCIN, zm.

BRONIEWSKI, Broniowski, MARCIN

BRONIEWSKI, Broniowski, MARCIN, zm.

CZECHOWIC MARCIN

CZECHOWIC MARCIN, ur.

EYSYMONT MARCIN

EYSYMONT MARCIN, ur.

FIJAŁKOWSKI, Fiałkowski, MARCIN

FIJAŁKOWSKI, Fiałkowski, MARCIN, zm.