Mar Saba

Mar Saba

Czytaj Dalej

TWÓRCY I CZOŁOWI PRZEDSTAWICIELE PEDAGOGIKI SPOŁECZNEJ - Mary Richmond

(1861-1922) Czołowa działaczka amerykańskich organizacji charytatywnych. Zapoczątkowała na zachodzie nowa teorie opieki publicznej. Według niej nędza, niezdolność do samodzielnego życia i różnego rodzaju wykolejenia z którymi ludzie zgłaszają się do instytucji dobroczynnych – maja z reguły swe...

GARDNER MONICA MARY

GARDNER MONICA MARY, ur.

MAR MARIAN STANISŁAW, pierwotnie Lewin, pseud. Jan St. Mar

MAR MARIAN STANISŁAW, pierwotnie Lewin, pseud. Mar, ur. Mar przyjął za nazwisko.

MARY

Leżeć, spocząć na marach nie żyć, być martwym. Widzieć kogoś na marach widzieć (kogoś) umarłym.

„MARY CELESTE"

Bryg amer., który wyruszył z Nowego Jorku do Genui; dostrzeżony na płn. Atlantyku 5 XII 1872 przez bryt. żaglowiec handlowy.

Bryg był opuszczony przez załogę, ale znajdował się w doskonałym stanie; brak było łodzi ratunkowych, a o losie załogi nie udało się nigdy nic dowiedzieć.

Jedna z...

PICKFORD Mary

Mary była też człowiekiem interesu; w chwili śmierci majątek jej liczono na 50 min dolarów.

Mary Parker Follett

Mary Parker Follett to jedna z przedstawicielek nurtu humanistycznego. Mary Porter Follett uznawana jest za pioniera podejścia socjologicznego do problemów organizacji.

SABA

Arabii, na terytorium obecnego Jemenu, ze stolicą w Marib, zamieszkałe przez semickie plemiona sabejskie; rozwijało kolonizację Etiopii, pośredniczyło w handlu między Indiami, Bliskim Wschodem a Afryką Wschodnią; podbite w 155 pne.

AUSTIN MARY, Hunter

Doyle, Mary A.

BAKER - EDDY MARY

Tomlinson, Twelve Years with Mary B. Powell, MaryB.

BALL FRANCES MARY TERESA

Coleridge, The Life of Mother Frances Mary Teresa B.

EWANGELIZUJĄCE SIOSTRY MARYI, Evangelizing Sisters of Mary

1968 przez -* kombonianów Sisto Mazzoldiego i Giovanni Marengoniego) powstało z grupy dziewcząt przygotowanych przez tubylczego kapłana J.

Mary Berg - Dziennik z Getta Warszawskiego

Dzięki temu, że matka Mary była obywatelką amerykańską, cała rodzina korzystała z pewnych przywilejów, jakie naziści stosowali wobec osób posiadających obywatelstwo któregoś z neutralnych krajów, a mieszkających w Polsce.

Mary BLANDY

Ojciec Mary odnosił się do konkurenta dość życzliwie, dopóki nie dotarła do jego uszuwiadomość, skrzętnie dotychczas ukrywana, o pewnej drobnej przeszkodzie,uniemożliwiającej jego małżeństwo z Mary: Cranstoun był już żonaty.

Mary BATEMAN

Pani Perigo była bowiem ciotką nieszczęsnej pani Stead, której życie Mary Bateman zdołałacałkowicie zrujnować kilka lat wcześniej. Mary Bateman natychmiast uznała, że sprawajest poważna, a zatem konieczna jest pomoc „panny Blythe”.

Święty Saba Jerozolimski

Saba Jerozolimski, kapłan, opat. Założył dla nich Wielką Ławrę - klasztor Mar Saba. Saba jest autorem “Typikonu” - księgi regulującej przebieg całorocznej liturgii. Zmarł w Mar Saba 5 grudnia 532 r.