Magnez

Magnez wchłaniany jest w jelicie cienkim częściowo w wyniku ułatwionej dyfuzji, częściowo na zasadzie transportu biernego. Zapotrzebowanie na magnez zależy od wieku.

Makro i Mikro składniki - MAGNEZ

Sygnały ostrzegawcze niedoboru magnezu - biegunka - mdłości - osłabienie mięśni - zakłócenia w prawidłowej czynności serca - ubytki w zębach - dolegliwości kostne - uczucie mrowienia w rękach i nogach - nerwowość - stany depresyjne Co zależy od magnezu: - Przemiana węglowodanowa i białkowa - Przyswajanie substancji mineralnych - Wzrost kości - Działanie mięśni - Prawidłowa czynność serca - Wytwarzanie ...

Magnez

Bardzo dobrym źródłem są także sery podpuszczkowe (żółte), głównie ementaler pełnotłusty, salami, trapistów, tylżycki, edamski, cheddar, zawierające magnez w ilości od 25 do 54 mg (cheddar najwięcej).

MAGNEZ (Mg)

Silny reduktor, wykazuje duże powinowactwo do tlenu, Dwuwartościowy w związkach, Najważniejsze z nich to tlenek magnezu MgO, wodorotlenek magnezu Mg(OH)2 oraz na ogół dobrze rozpuszczalne w wodzie sole.

MAGNEZ

Wg różnych badań ziemie polskie są ubogie w magnez,a deficyt ten sięga często 80 - 90 %. Wynika z tego koniecznośćuzupełniania gleb solami magnezu a także spożywania różnych preparatówzawierających magnez jak -> DOLOMIT.