LITERA

Człowiek trzech liter zob. Litera pitagorejska, samijska zob. Litera uczy, litera szkodzi, łac. Prawdopodobieństwo występowania liter.

Jakie ćwiczenia mogą pomóc dziecku, jeśli myli ono litery?

   zakreślanie danej litery w tekście, liczenie zakreślonych liter. Zasada terapii w zakresie nauki liter powinno być wprowadzanie nic więcej niż jednej trudnej litery podczas jednego zajęcia.

LITERY. Miesięcznik społeczno-kulturalny Wybrzeża

LITERY. Miesięcznik Kulturalny Litery) pod redakcją W. humanistyki) Trójmiasta, zamieszczały też liczne tłumaczenia z literatur krajów nadbałtyckich.

K (litera)

: fałszywym oskarżycielom wypalano na czole literę K {kalumnia), a Karyjczyków, Kreteńczyków i Cylijczyków (Cylicja, gr.

Litery

Kabała zna cały system mistycznych spekulacji, które łączą się przede wszystkim z formą poszczególnych liter, jak i z określonymi wartościami liczb.

Konflikty na subkontynencie indyjskim - Martwa litera „Pancha Shila”

Pozostałości kolonii portugalskich w Indiach po niepowodzeniach negocjacji zostały zbrojnie zaanektowane przez Indie 17.12.1961r. Spotkało się to z krytyką na forum ONZ. W sierpniu 1959r., po stłumieniu powstania w Tybecie, Chiny zaatakowały Indie, zajmując część terytorium indyjskiego w Himalajach. W...