Co to są krzewy?

  Znaczenie krzewów w roślinności Europy Dlatego krzewinki z częściowo zawsze-zielonymi małymi liśćmi stały się charakterystyczną formą wzrostową tundry.

Drzewa - Znaczenie drzew i krzewów

Zebrano w tym czasie wiele dowodów bezpośrednich i pośrednich wskazujących, że zamieranie drzew i krzewów na dużych obszarach środkowej Europy jest powodowane przez szkodliwe substancje emitowane do atmosfery.

Krzew winny, winna macica

i chrzęść, krzew winny jest świętym krzewem o wielorakim znaczeniu symbolicznym; uchodził za symbol ludu Izraela (o który Bóg troszczy się tak samo, jak człowiek o swój winny krzew) i za drzewo Mesjasza; także samego Mesjasza już w Starym Testamencie porównywano do krzewu winnego.

Krzew garbarski

Uwagi ogólne: Krzew ten obfituje w garbniki (taniny) i z dawien dawna służył do garbowania skóry oraz do barwienia tkanin na czarno. Krzew jest dość odporny na mrozy.

KRZEW

KRZEW — roślina wieloletnia, drewniejąca,która w odróżnieniu od drzewa rozgałęzia sictuż nad ziemią na kilka lub więcej pędów, nie wytwarzającpnia; wyrasta do kilku, wyjątkowodo kilkunastu m etrów wysokości. W lesie liczne gatunki krzewówwchodzą w skład podszytu, odgrywając dużą rolęw ochronie gleby i drzew ostanu.