Kormoran

Czytaj Dalej

Kormoran

Pożywienie: Kormorany są wyłącznie rybożer-ne, ich dzienne zapotrzebowanie na ryby wynosi ok. Inne informacje: Kormorany można wykorzystać do łowienia ryb.

Kormoran mały

Wygląd: Najmniejszy z europejskich kormoranów; długość ciała 48 cm - niewiele ponad połowę wielkości kormorana. Kormoran mały żyje gromadnie na bagnistych jeziorach, otoczonych trzcinami u ujścia wielkich rzek i w słonych lagunach, unika jezior zarośniętych roślinami o pływających liściach.

Kormoran [k. czarny] (Phalacrocorax carbo)

Zdolności rybackie kormoranów są wykorzystywane przez ludzi, Japończycy mianowicie łowią ryby przy pomocy oswojonych kormoranów uwiązanych za szyje na długich jedwabnych sznurach.

Kormoran czubaty

Środowisko: Kormoran czubaty jest ptakiem wyłącznie morskim; tereny lęgowisk zaczynają się od Maroka, gdzie latem temperatura wody w morzu dochodzi do 26'C, aż do Przylądka Północnego na Półwyspie Skandynawskim, gdzie temperatura morza nie przekracza 4°C.

Pełnopłetwe - Dżamety, Kormorany, Fregaty

Kormorany również występują na przybrzeż­nych wodach morskich, chociaż niektóre gatunki wolą zbiorniki śródlądowe. Blisko spokrewnione z kor­moranami są wężówki, których dzioby, w prze­ciwieństwie do dziobów kormoranów, są proste jak sztylety i po bokach spłaszczone.

Kormoran peruwiański (Phalacrocorax bouhainuillei)

Kormorany gnieżdżą się milionami na wybrzeżach Peru.

Kormoran czarny

), rodzina Phalacrocoracidaem - kormorany.