Kobieta

Kobieta

Czytaj Dalej

Kobieta i mężczyzna w Rzeczy Pospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym

„Portrety kobiet i mężczyzn” pisze: "Społeczeństwo tak postrzega kobiety, jak portretuje je telewizja".

Postrzeganie roli kobiety w największych religiach

Islam przydziela na tym polu kobiecie istotną pozycję, jako że to właśnie kobieta była pierwszym człowiekiem przyjmującym islam, a także kobieta była pierwszą męczennicą umierającą w imię tej wiary.

Handel kobietami w Polsce i za granicą

Z badań przeprowadzonych na ogólnopolskiej próbie Polaków przez Ośrodek Badania Opinii Publicznej na zlecenie Fundacji La Strada wynika, że znakomita większość kobiet nie ufa ofertom atrakcyjnej pracy, słyszała o handlu kobietami, a mimo to - jeśli tylko byłaby taka możliwość - zdecydowałaby się na pracę za granicą bez zezwolenia.

Kobieta i Mężczyzna-retrospektywa

My bezskutecznie staramy się oduczyc agresji mężczyzn,bo ona jest uwarunkowana przez biologie przyczyny meskiej przemocy wg Dawida Bussa Przemoc meska jest wynikiem ewolucji,przemoc jest wynikiem bezwzględnego dazenia do reprodukcji emancypacyjna teoria przestępstw – w ostatnich dekadach zaobserwowano zmiany pod względem typow wykroczen i wzrost liczby przestępstw popełnianych przez kobiety-zmiany dotyczące zakresu i specyfiki przestępczości ...

KOBIETA

„odkrył" sprawę wieku kobiety i psychologię kobiety 30-, 40-letniej, wg pojęć ówczesnych dość podstarzałej. fragilitas\ pojęcie to, uznawane przez społeczność szlachecką, przyniosło kobietom starop.

Analiza wiersza K.Przerwy-Tetmajera "Lubię,kiedy kobieta..."

Pierwsze dwie strofy mówią wyłącznie o wygladzie kobiety i jej zachowaniu. Siła ekspresji relacji budowana jest między innymi dzięki oscylacji między spojrzeniem na całą postać kobiety a przybliżeniem jakiegoś szczegółu jej ciała.

„Kobieta pocałunkiem przezwyciężyć może nawet śmierć” – Nikos Kazantzakis

Kobieta jest wstanie dać życie mężczyźnie, więcej kobieta może mu je odebrać. Bo nie ma nic prostszego i nic bardziej trudnego jak cała kosmiczna siła na której spoczywa spokojnie sens współistnienia mężczyzn i kobiet.

Recenzja artykułu pt. „Kobieta liderem"

Dobrą prognozą na przyszłość jest obecna sytuacja w Polsce, czyli duża ilość kobiet kształcących się na wyższych uczelniach i kobiet, które już dziś zajmują wysokie stanowiska zawodowe.

Kobiety w Islamie - teoria a praktyka.

Islam z powodu przyzwolenia bywa oskarżany o poniżenie kobiet, jednak sięgnąć pamięcią do czasów historycznych i porównując położenie kobiet przed Mahometem zarzut może wydać się nie słuszny.

Kobiety w Kościele

Biskupi, a wielu z nich było czułych na troski amerykańskich kobiet, posłuchali tej sugestii iporzucili ideę listu duszpasterskiego poświęconego kobietom.

Małżeństwo, kobieta i rodzina w starożytnym Rzymie

Kobieta uważana była za coś gorszego. Mężczyźni nie chcieli, aby kobiety zdobywały wykształcenie: „ Nie nawidzę kobiet, które czytają”- pisał Juwenal w I wieku naszej ery.

Komunikacja między kobietami a mężczyznami - komunikacją międzykulturową?

W Japonii nie ma praktycznie kobiet na stanowiskach menedżerów, za to na Filipinach i w Tajlandii kobiety piastują wiele kierowniczych stanowisk”.

„Kobieta w reklamie a konflikt płci’”

Potoczne wyobrażenia nie rozpieszczają kobiet, nie myśli logicznie, kieruje się emocjami i intuicją w podejmowaniu decyzji, atrakcyjnym kobietom przypisuje się głupotę ( dowcipy o blondynkach) itd. , Kobiety w reklamie – kobiety o reklamie.

Kobieta i społeczeństwo

  Kobieta w Polsce: Z 38,666 mln Polaków 19,9 mln stanowią kobiety, 106 kobiet przypada na 100 mężczyzn, o 24% mniej od mężczyzny zarabia kobieta na podobnym stanowisku, 57% bezrobotnych to kobiety, 66% uczniów szkół średnich i 56% studentów stanowią dziewczęta, w Sejmie zasiadają 63 posłanki i 397 posłów, 12 kobiet i 88 mężczyzn ...

Rola kobiety we współczesnym świecie

Ograniczenie dostępu kobiet do edukacji czy parlamentu jest wyłącznie niższym traktowaniem kobiet przez mężczyzn. Grażyna Michałowska: Prawa kobiet w czarnej Afryce

Żywienie kobiety karmiącej

Istnieje także praktyczna wskazówka związana z koniecznością zwiększenia ilości produktów w posiłkach kobiety karmiącej, która brzmi: „Kobieta karmiąca powinna jeść jedną porcję dla siebie, a pół porcji dla dziecka".

Różnice między kobietą a mężczyzną.

Większość współczesnych kobiet pragnie mężczyzny uczuciowego . Kobiety mają sprzeczne wyobrażenia „mężczyzny idealnego” . Według kobiet mężczyźni powinni pozostać niezależni.

Aktywność seksualna kobiety w ciąży

W przypadku kobiet z obciążonym wywiadem położniczym iub w zagrożonej ciąży wskazana jest wstrzemięźliwość płciowa, niekiedy nawet przez cały okres ciąży. Kobieta ciężarna powinna znać objawy niepokojące, które mogą pojawić się po odbyciu stosunku płciowego.

Lęk przed podejściem do kobiety

Która z kobiet nie chce, aby zabiegać o jej względy i docenia to, że spędziła 3 godziny przed lustrem szykując się do wyjścia? Większość kobiet tego pragnie. Kobiety kochają być podrywane, a mężczyźni kochają podrywać.

Położna w systemie opieki zdrowotnej nad kobietą ciężarną

w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych udzielanych przez pielęgniarkę albo położną samodzielnie bez zlecenia lekarskiego położna jest uprawniona do samodzielnego udzielania świadczeń zapobiegawczych, obejmujących prowadzenie czynnego poradnictwa w odniesieniu do kobiet ciężarnych oraz kierowanie ich do lekarzy specjalistów, ustalanie diety w poszczególnych okresach życia kobiety, w ...