Klan Cameron

Klan Cameron

Czytaj Dalej

Pokrewieństwo - Klany, połowy i klasy krewnych

Jednak większość ludów posiada nieparzystą liczbę klanów, której nie można sprowadzić do dwudzielnej czy jakiejkolwiek innej zasady numerycznej.

Pokrewieństwo - Klan i rodzina

Całość krewnych klasyfikacyjnych obejmuje klan istotnego rodzica plus klan nieistotnego rodzica plus inne klany związane z jednostką przez małżeństwo lub inne formy pokrewieństwa.

KLAN

Patriarchalny związek rodowy u Celtów (Irlandczyków i Szkotów) z silną władzą naczelnika (przeżytki organizacji klanowej zachowały się, zwł.

CAMERON JOHN

ur. 1579 w Glasgow, zm. 1625 w Montauban(Basen Akwitański), Teolog kalwiński.

Kształcił się w Glasgow, a 1600 udał się do Francji; uczył sięw kolegium protest, w Bergerac oraz w Sedanie; od 1604 studiowałteologię w Paryżu, Genewie i Heidelbergu; 1608 został pastoremw Bordeaux; 1618 objął katedrę...

Późne cesarstwo rzymskie, Averil Cameron - Recenzja

Po dwóch pierwszych rozdziałach o których już wspomniałem, kolejnych pięć ma typowy układ chronologiczny, gdzie Averil Cameron przedstawia okoliczności i skutki panowania najbardziej charakterystycznych postaci okresu w zasadzie pomijając (zaledwie wzmiankując) osoby odnotowane wprawdzie w historii, jednak mające na nią niewielki wpływ. Książka autorstwa Averil Cameron z pewnością do tego zachęca.

Ptaki - WIELKI KLAN GRZEBIĄCYCH

Grzebiące, która są rzędem bardzo starym, występują na całym świecie z wyjątkiem Polinezji i Antarktydy. Gatunki, składające się w liczbie 285 na ten rząd. różnią się między sobą wielkością i kształtem: najmniejsze ważą 45 g. największe 11 kg. Są to ptaki naziemne z krótkimi dziobami...