Kit asfaltowy

Czytaj Dalej

Kit konserwatorski

Materiał piast, o konsystencjipasty, lepki, ciągliwy, mający właściwość twardnieniana powietrzu, służący do wypełniania nierównościi ubytków powierzchni oraz do trwałego łączeniaróżnych elementów (drewna, metali, kamieni,szkła, porcelany, kamionki).

K. używany do wypełnianiaubytków polichromii i...

Ossa - sepia, technika asfaltowa, mezzotinta na kamieniu, rysunek negatywowy

Jedna z technik litograficznychcharakteryzująca się delikatnymi przejściami od jasnych partii po ciemne, o pełnej sile czerni(stąd: mezzotinta na kamieniu). Kamień twardy o drobnym,lecz ostrym groszku, pokrywa się asfaltem rozpuszczonymw olejku terpentynowym.

Po wyschnięciuasfaltu wyskrobuje się jasne...

KIT PSZCZELI

Zwykły kawałek kitu pszczelego żutytak jak guma do żucia daje bardzo dobre rezultaty przy schorzeniachdziąseł, zapaleniu okostnej itp. Na rynku dostępnych jest już wielepreparatów sporządzonych z kitu pszczelego.

KIT PSZCZELI

KIT PSZCZELI — lepka substancja o przyjemnejwoni, którą pszczoły powlekają ramki płótna izalepiają wszelkie szpary w ulu; pochodzenie kitunie jest jeszcze całkowicie zbadane; ma on dośćsilne właściwości odkażające i znieczulające;w ZSRR ma pewne zastosowanie w lecznictwie;wykorzystuje się go do wyrobu politur i past