Kiściec srebrzysty

Kiściec srebrzysty

Czytaj Dalej

Oliwnik srebrzysty

Oliwnik srebrzysty - osiąga wysokość 2-3 m, liście ma szarosrebrzyste, kwiaty żółte i drobne.

Mewa srebrzysta

  Pożywienie: Mewy srebrzyste sa wszystkożer-ne. Mewy srebrzyste znad azjatyckich jezior stepowych polują nawet na skoczki pustynne i chomiki.

Akacja srebrzysta

Uwagi ogólne: Akacja srebrzysta jest tyiko jednym z licznych gatunków akacji o rozmieszczeniu przewaznie zwrotnikowo-podzwrotm-kowym, które w obszarze śródziemnomorskim są bardzo chętnie sadzone jako drzewa ozdobne.

Lipa srebrzysta

Forma określana jako lipa srebrzysta zwisająca (Tilia petioiaris) nie jest, być może samodzielnym gatunkiem, a tylko od dawna sadzoną odmianą lipy srebrzystej albo mieszańcem i jakimś gatunkiem przednioazjatyc-kim.

Prątnik srebrzysty

srebrzystozrelone lub białawe; gałązki ulistnione gęstodachówkowato (rosnące w cieniu rzadziej ulistnione i bardziej zielone); liście szerokojajowate, zaostrzone lub nagle wyciągnięte w bezbarwny kolczyk, płaskie i całobrzegie; komórki blaszki cienkościenne; zebro kończy się ponad połową liścia; rozmnaża, się wegetatywnie przez łatwo obłamujące się pączki potomne; puszka cylindryczna, zwieszona, dojrzała sucha, ciemnoczerwona lub czarniawa; ...

Mewa srebrzysta (Larus argentatus)

Mewa srebrzysta żywi się mięczakami, rybami, jak również porywa jaja i pisklęta mewom i kaczkom. Wokół Morza Śródziemnego i częściowo na południu Francji występuje odrębny podgatunek mewy srebrzystej o żółtych nogach.

Karaś srebrzysty

Karaś srebrzysty występuje od Japonii do Europy ŚrodkowejJ Trudno dziś dokładnie określić jaki był pierwotny zasięg karasia, ponieważ już od dawna człowiek wprowadzał go do różnych zbiorników wodnych.