Kirysek brodaty

Kirysek brodaty

Czytaj Dalej

Goździk brodaty

Goździk brodaty jest jedną z najpopularniejszych roślin dwuletnich. Goździki brodate mogą być porażone przez plamistość liści, rdzę lub pierścieniową plamistość kwiatów.

Zasłonak brodaty

Młode owc-cniki zasłonaka brodatego mogą być także mylone z jadalną płachetką kołpakowatą, która jednak nie ma zasnówki i nieprzyjemnego zapachu.

Owies brodaty

 

Wygląd: trawa jednoroczna, rosnąca kępkowo lub pojedynczo, o źdźble wzniesionym lub u podstawy lekko zgiętym, wysokości ok. 30-120 cm, dość silnym, z 3-5 kolankami. Języczki liściowe tępe, długości do 6 mm, skórzaste. Pochwy liściowe na stronie grzbietowej zaokrągli W- lone, jedynie dolne luźno...

HENRYK I BRODATY

ur. ok. 1168, zm. 19 III 1238 wKrośnie nad Odrą, syn Bolesława Wysokiego, książę śląski(od 1201), krak. (od 1230) i wielkopolski (od 1234).

Obejmując 1201 rządy na Śląsku przyczynił się do jego rozwojugosp., m.in. dzięki akcji osadniczej (lokowa! dawneosady na prawie niem. i tworzył nowe wsie);...

Orłosęp brodaty (Gypaetus barbatus)

Ten wielki ptak drapieżny zamieszkuje góry południowoeuropejskie, jak również Azji i Afryki. Brzuch ma białawy, ale w górach przybiera on piękny rdzawy kolor dzięki stykaniu się z tlenkami żelaza zawartymi w skałach.

Żywi się głównie padliną, ale zdarza mu się atakować kozice i zrzucać je w...