Kaczki

Wiele gatunków kaczek zwanych kaczkami morskimi - wśród nich lodów­ki, uhle, markaczki, edredony, birginiaki - także można spotkać, szczególnie w okresie lęgowym, nad jeziorami i rzekami. Kaczki z grupy sterniczek są słodkowodnymi kaczkami nurkującymi.

Kaczki

Grupy dużej rodziny kaczkowatych: grążyce (kaczki nurkujące), edredony, kaczki morskie, sterniczki oraz tracze. Kaczki morskie, podobnie jak inne kaczki, odzywają się różnymi głosami w zależności od płci: samce gwiżdżą, natomiast samice skrzypiąco skrzeczą.

Ptaki wodne - Podrodzina: kaczki właściwe (pływające)

Wśzytkie kaczki właściwe mogą zerwać się do lotu z wody bez rozbiegu, podczas gdy gatunki z innych grup kaczek potrzebują krótkiego, mocnego rozbiegu.

KACZKA

i stawy: „kaczka-sraczka", „kaczka zje, obróci się i gubi". canard 'kaczka; fałszywa wiadomość'; jedna z prób wyjaśnienia etymologii nazwy: niejaki Cornelissen, aby wypróbować naiwność publiczności, ogłosił w gazecie, że miał 20 kaczek, z których jedną zabił, pokroił na kawałki i rzucił pozostałym, a one pożarły ją łapczywie.

„DZIKA KACZKA” - IBSEN

 −  podobieństwo losów dzikiej kaczki i Hjalmara (postrzelony przez zło starego Werle, wpada w wodorosty kłamstwa, a na powierzchnię prawdy wyciąga go Gregers), podtrzymywanie życia bez szczęścia, życie kaczki to egzystencja tak samo Hjalmar 2.

Kaczka

W Egipcie kaczki były ulubionymi zwierzętami ofiarnymi. Na Dalekim Wschodzie pary kaczek, które najczęściej pływają razem, uchodzą za symbol szczęścia małżeńskiego.

Kaczka jarzębata

Wygląd: Mala kaczka (długość ciała ok.

Co to są kaczki?

Kaczki hodowane są ze względu na wysokiej jakości mięso, natomiast kacze jaja wykorzystywa­ne są głównie w przetwórstwie.