Jason Clive Lloyd

Czytaj Dalej

LLOYD'S

Rejestr Okrętowy Lloyda, ang. Lloyd's Register of Shipping, towarzystwo powołane w 1760 do nadzoru i klasyfikacji statków, kierowane przez komitet przeszło stu armatorów, ajentów ubezp.

Clive Staples Lewis

Książki C.S. Lewisa, ukochanego pisarza najmłodszych czytelników, przemawiają zarówno do dzieci, jak i ich rodziców. Zdolny pracownik naukowy uniwersytetu w Oksfordzie miał niespotykany dar przemawiania językiem zrozumiałym dla każdego. Przekazywał on w ten sposób wartości i poglądy opierające się...

Frank Lloyd Wright

Connovera budującej domy oraz udział w zajęciach na uniwersytecie w Wisconsin 1887 Wyjazd z Wisconsin do Chicago; rozpoczęcie pracy dla firmy Addler and Sullivan 1889 Projekt własnego domu i pracowni w Oak Park w Illinois 1893 Rozstanie z firmą Addler and Sullivan, działalność samodzielna 1901 Budowa Davenport House 1902 Budowa Fricke House i Willits House 1904 Budowa Martin House i najbardziej okazałego spośród tak zwanych „prairie house" - Dana House w ...

CLIVE Robert (1725 - 1774)

Generał zesłany przez niebiosa

Pierwszy brytyjski administrator Bengalu, jeden z ojców potęgi angielskiej wIndiach, nazywany przez premiera Williama Pitta "generałem zesłanym przezniebiosa".

Uczył się słabo, wielokrotnie zmieniał szkoły. Mając osiemnaście lat,zaciągnął się do pracy urzędniczej w...

HARRIS CLIVE

Współcześnie działający angielski -> BIOENERGOTERAPEUTA wielokrotnieodwiedzający Polskę. Podczas każdej wizyty przyjmuje wiele tysięcypacjentów. Oddziałuje "przyłożeniem ręki", co ze względu na znaczneliczby pacjentów trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu sekund.

Jest toprzedmiotem różnych...