Św. Ignacy Loyola

Raz jeszcze Ignacy Loyola został oczyszczony z zarzutów, jednak inkwizytorzy zabronili mu głoszenia nauk, tak więc w roku 1528 Ignacy wyjechał do Paryża, gdzie nawiązał znajomości, dzięki którym trafić miał później do historii.

DOMEYKO IGNACY

Brzoza, Ignacy D. Chałubińska, Ignacy D. Bender, Ignacy D. Szwejcerowa, Ignacy D.

Święty Ignacy z Loyoli

Ignacy został wybrany przełożonym generalnym, urząd ten piastował do śmierci. Ignacy zmarł 31 lipca 1556 r. Ignacy przedstawiany jest w sutannie i birecie lub w stroju liturgicznym z imieniemIHS na piersiach.

Stanisław Ignacy Witkiewicz

Po zdaniu matury (1903, ekstern) Stanisław Ignacy wyjechał do Krakowa, by studiować malar­stwo u Jana Stanisławskiego i Józefa Mehoffera. Rozdrażnienie wywołane lekceważeniem myśli Stanisława Ignace­go Witkiewicza nie osłabiło jego sił twórczych.

DANIELEWSKI IGNACY, pseud. Ignacy Dołęga, Majster od "Przyjaciela Ludu"

DANIELEWSKI IGNACY, pseud. Ignacy Dołęga, Majster od"Przyjaciela Ludu", ur.

HOŁOWIŃSKI IGNACY, pseud. Żegota Kostrowiec, Ignacy Kefaliński

HOŁOWIŃSKI IGNACY, pseud. Żegota Kostrowiec, Ignacy Kefaliński, ur.

CHRZANOWSKI IGNACY

uczniowie Lubliniacy (Lb 1925) oraz Księga zbiorowa ku czci Ignacego Ch. , w: Księga zbiorowa ku czci Ignacego Ch. Na jubileusz Ignacego Ch. Pigoń, Ignacy Ch. Spytkowski, Ignacy Ch.

Święty Ignacy Antiocheński

Ignacy,“Teoforos” - jak przedstawia się w pismach, zginął śmiercią męczeńską na arenie w Rzymie. Ignacy ukazywany jest w szatach biskupich rytu wschodniego lub jako młody biskup zraną na piersi.

Ignacy Krasicki jako nauczyciel i wychowawca ówczesnego społeczeństwa.

Najwybitniejszym poetą polskiego oświecenia, nazywanym "księciem poetów" był Ignacy Krasicki i on to właśnie podjął się realizacji powyższych postulatów - stał się nauczycielem i wychowawcą, mentorem i mistrzem dla jemu współczesnych.

Ignacy Krasicki jako twórca - sposób poetyckiej perswazji

Za zycia Ignacego Krasickiego ukazal sie jeden tom bajek zawierajacy 107 utworów, po jego smierci zas drugi, w którym byly 72 bajki. Czytajac wiersze Ignacego Krasickiego mozna sobie zadac pytanie: jaka byla rzeczywista intencja jego dowcipnych satyr, czy pouczajacych bajek ?

Jak ten sam temat potraktował Jan Kochanowski we fraszce "O doktorze Hiszpanie", a jak Ignacy Krasicki w satyrze "Pijaństwo"?

Zupełnie inaczej rzecz się ma z satyrą "Pijaństwo" Ignacego Krasickiego. Czasy, w których żył Ignacy Krasicki, były dla Polski okresem upadku, szlachta nie zauważała tego faktu i folgowała swoim zachciankom.

Stanisław Ignacy Witkiewicz

Fredry w Warszawie w 1925 roku, wyróżnionego nagrodą i wystawianego w dziewiętnastu miejscowościach, oraz cieszącego się powodzeniem wieczoru złożonego z Wariata i zakonnicy i Nowego Wyzwolenia w Teatrze Małym w stolicy, historia inscenizacji sztuk Stanisława Ignacego za jego życia stanowiła ciąg niepowodzeń i zawodów, hałaśliwych sporów, nieprzyjaznych recenzji i realizacji utrzymujących się na scenie przez jeden lub dwa wieczory.

DUB - DUBOWSKI IGNACY bp.

Krajewski, Jego ekscelencja ksiądz biskup dr Ignacy D. i Jego działalność, Łuck 1924; Świętej pamięci arcybiskup Ignacy D.

Józef Ignacy Kraszewski - krótka biografia

Józef Ignacy Kraszewski (pseud.

Ignacy Krasicki jako nauczyciel i wychowawca ówczesnego społeczeństwa.

Najwybitniejszym poetą polskiego oświecenia, nazywanym "księciem poetów" był Ignacy Krasicki i on to właśnie podjął się realizacji powyższych postulatów - stał się nauczycielem i wychowawcą, mentorem i mistrzem dla jemu współczesnych.

Ignacy Krasicki jako nauczyciel i wychowawca ówczesnego spoleczenstwa

Najwybitniejszym poeta polskiego oswiecenia, nazywanym "ksieciem poetów" byl Ignacy Krasicki i on to wlasnie podjal sie realizacji powyzszych postulatów - stal sie nauczycielem i wychowawca, mentorem i mistrzem dla jemu wspólcze-snych.

Ignacy Krasicki (1735-1801)

Ignacy Krasicki nazywany był "księciem poetów" i niewątpliwie był najwybitniejszym poetą polskiego oświecenia.

Udowodnij, że Ignacy Krasicki swoją twórczość podporządkował dewizie: "bawiąc uczyć"

Wśród gorących patriotów i zwolenników postępowych reform nie mogło zabraknąć Ignacego Krasickiego - czołowego przedstawiciela literatury tej epoki. Ignacy Krasicki stał się niezrównanym nauczycielem.

BALIŃSKI IGNACY

BALIŃSKI IGNACY, pseud.