Henryk Jan Dominiak artysta rzeźbiarz, Dyrektor Muzeum Sztuki

Henryk Jan Dominiak - urodził się 22. 1960 roku w miejscowości Jugów powiat Nowa Ruda na Dolnym Śląsku, polski artysta rzeźbiarz, Dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach.

RUBINOWE TYCHY (2011) - MOZAIKA z kamieni szlachetnych i dekoracyjnych oraz złota próby 0,585 - Urząd Miasta Tychy - autor Henryk Jan Dominiak artysta rzeźbiarz, Dyrektor Muzeum Sztuki - (dzieła wybrane)

RUBINOWE TYCHY (2011) - mozaika - autor Henryk Jan Dominiak artysta rzeźbiarz, Dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach.

RUBINOWY ZEGAR SŁONECZNY - TYCHY Żwakowska - Henryk Jan Dominiak - (dzieła wybrane)

Autorami Tyskiego zegara słonecznego są: Członek Stowarzyszenia Wikimedia Polska Henryk Jan Dominiak przedsiębiorca, artysta rzeźbiarz, malarz, gnomonik i wreszcie założyciel i dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach oraz fizyk dr Lucjan Pajdzik z uniwersytetu w Oksfordzie, który dokonał obliczeń dla zegara.

MINI PARK RAJ - TYCHY - Henryk Jan Dominiak - (dzieła wybrane)

Pomysłodawcą i projektantem Mini Parku Raj jest Henryk Jan Dominiak przedsiębiorca, artysta rzeźbiarz, malarz, kreator form złotniczych, gnomonik i wreszcie założyciel i dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach.

PAMIĘTAMY 10.04.2010 - TYCHY - Henryk Jan Dominiak - (dzieła wybrane)

Projektantem i wykonawcą pamiątkowego kamienia jest Henryk Jan Dominiak artysta rzeźbiarz, złotnik, grafik, malarz.

SKARABEUSZ NR 1 (2010) - Henryk Jan Dominiak - (dzieła wybrane)

Skarabeusz nr 1 - historia powstania:Od wczesnych lat młodzieńczych, gdy oglądałem w Małej Encyklopedii PWN dzieła artystów światowej klasy, moją uwagę przykuwały oryginalne ozdoby z kamieni szlachetnych i dekoracyjnych wykonanych w starożytnym Egipcie przed kilkoma tysiącami laty. Te wspomnienia z...

LAPISOWY HERB NR 1 - (2009) - TYCHY - Henryk Jan Dominiak - (dzieła wybrane)

Autorem jest Henryk Jan Dominiak artysta rzeźbiarz, przedsiębiorca, gnomonik, bonsaista i wreszcie założyciel i Dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach.

EKSPANSJA KOLORU NR 1 - (2011) - Henryk Jan Dominiak - (dzieła wybrane)

EKSPANSJA KOLORU NR 1 reprezentowana jest przez herby firmy: Auto-Transprzęt - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, Biuro Rachunkowe STOKŁOSA Małgorzata Stokłosa, Henryk Jan Dominiak, Progress Komputery Tychy.

WIEŻA NR 1 (2008) TYCHY, Żwakowska - Henryk Jan Dominiak - (dzieła wybrane)

Wieża nr 1 - Autor Henryk Jan Dominiak artysta rzeźbiarz, malarz, twórca bonsai, gnomonik, założyciel i Dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach – praca wykonana ze stali nierdzewnej, powstała w 2008 roku – znajduje się w centrum Tychów na osiedlu H przy ulicy Żwakowskiej w Mini Parku Raj i stanowi jego integralną część.

PIRAMIDA NR 1 (2009) TYCHY, Żwakowska - Henryk Jan Dominiak - (dzieła wybrane)

Piramida nr 1 -  Autor Henryk Jan Dominiak artysta rzeźbiarz, twórca bonsai, gnomonik, założyciel i Dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej w Tychach – dzieło  to stal nierdzewna.

Henryk I (panowanie 919 - 935)

Henryk uderzył na Czechy, gdzie zastraszony najazdem i szukający oparcia przeciw Węgrom książę Wacław zobowiązał się do płacenia trybutu. Henryk nie zamierzał wcielać tych słabo rozwiniętych i luźno powiązanych ze sobą ziem w granice swego państwa.

Henryk II w walce z opozycją feudalną

Śladem Kapetyngów Henryk II chciał zabezpieczyć sukcesję korony angielskiej przez swoje potomstwo. Po morderstwie Becketa, Henryk, obawiający się opinii feudalnej, kleru i klątwy papieskiej, musiał ulec i po upokarzającej ceremonii ustąpić na całej linii.

Niemcy w I poł. XI w. Henryk II (1002 - 1024). Konrad II (1024 - 1039). Henryk III (1039 - 1056)

Henryk II wraz z małżonką zostali kanonizowani po śmierci. Henryk II w 1014 r.

Henryk III (panowanie 1039 - 1056)

W zbrojnej wyprawie przeciwko Brzetysławowi Henryk III zajął Pragę w 1041 r.

Grzegorz VII i Henryk IV. Walka o inwestyturę

Henryk IV wkroczył do Italii i w 1084 r. Po śmierci ojca, zbuntowany syn, Henryk V, uznany powszechnie przez wszystkich w 1106 r.

Henryk VII. Powrót cesarstwa do Italii

Henryk VII, przyjąwszy z tytułem cesarskim wszystkie tradycje Hohenstaufów, sprzeciwił się Robertowi Neapolitańskiemu. , w przededniu bitwy z Robertem Neapolitańskim, Henryk VII nagle zmarł.

CESARSTWO I PAPIESTWO W ŚREDNIOWIECZU - HENRYK III — CEZAROPAPIZM

A że wiązał się z nią nieodłącznie stosunek do Papiestwa, Henryk zadbał o obsadzenie tronu Piętrowego przez oddanych sobje prałatów niemieckich. Kiedy więc Henryk IV, po dojściu do lat sprawnych, objął w r.

Henryk Walezy

  - urodził się: 1551, zmarł: 1589 - na tronie w latach: 1573 - 1574 - poprzednik: Zygmunt II August - następca: Stefan Batory - syn Henryka II de Valois, króla Francji i Katarzyny Medycejskiej - żona: nie miał żony podczas panowania w Polsce - dzieci nie miał - przydomek : Walezy, to spolszczona forma nazwiska rodowego Henryka - de Valois.

Henryk Walezy - Władca prywatnie

  Henryk Walezy był synem Henryka II de Valois, króla Francji i Katarzyny Medycejskiej. Otrzymawszy wiadomość o chorobie i śmierci brata, Henryk potajemnie wyjechał do Francji.

Henryk Walezy - Działalność publiczna

Henryk Walezy próbował stawiać opór podczas zaprzysięgania artykułów henrykowskich w katedrze Notre Dame w Paryżu. Henryk, już jako władca Francji, do końca życia używał tytułu króla Polski.