Henry WAINWRIGHT

Henry,zdziwiony wizytą, zapewnił pana Lane, iż nie ma pojęcia, co się z nią stało. Wtedy to Henry stwierdził, że pora przenieść szczątkiHarriet Lane do nowego pomieszczenia w innej dzielnicy Londynu.

Alfred Liebfeld Henry Ford - Legenda i rzeczywistość

325,326 We wrześniu 1945 roku, Henry Ford po raz drugi zrezygnował z funkcji prezesa Ford Motor Company i przekazał stanowisko swojemu wnukowi Henry’emu Fordowi II. Henry Ford dokonał żywota w 1947 roku, a od 1945 na czele zakładów stoi jego wnuk Henry Ford II.

Historia Henry'ego Forda

Wtedy Henry Ford ponownie przejął kierowanie Zakładami Emerytura We wrześniu 1945 roku, Henry Ford po raz drugi zrezygnował z funkcji prezesa Ford Motor Company i przekazał stanowisko swojemu wnukowi Henry’emu Fordowi II.

Henry Ford

Henry Ford - WAŻNIEJSZE DATY 1863 Narodziny 30 lipca w Dearborn w stanie Michigan 1876-79 Praca w fabryce w Detroit 1879-91 Praca na farmie w Dearborn i dla Westinghouse Engine Company 1888 Ślub z Clarą Bryant 1891 Praca na stanowisku inżyniera w Edison Company 1893 Narodziny Edsela Forda 1893 Skonstruowanie pierwszego silnika benzynowego 1896 Pierwszy „czterokołowiec" 1899 Założenie Detroit Automobile Company (Henry Ford ...

Podejście do subiektywności, obiektywności i realności w fenomenologii Michaela Henry.

Henry zauważa, że tak długo, jak dociekania pozostają na gruncie intencjonalności, a więc relacji podmiotowo-przedmiotowej, ek-statycznego horyzontu3 tak długo nie można mówić o fenomenalności jako takiej, jako źródłowej.

Henry James

Uważa się, iż dzieła powstałe w późniejszym okresie twórczości Henry Jamesa wymagają od czytelnika wielkiej cierpliwości, przepełnione są bowiem niekończącymi się dygresjami, za pomocą których autor stara się wyjaśnić każdy niemal niuans swego rozumowania.

DRUMMOND HENRY

Smith, The Life of Henry D. Boyd, Henry D. Nelson, Henry D.

CADBURY HENRY JOEL

Wilder, In Memoriam Henry Joel C. Szlaga, Henry Joel C.

DODWELL HENRY Młodszy

1784, deista, Syn Henry Starszego. Livingston, Henry D.

FIELDING HENRY

Cordasco, Henry F. Henry F.

HUXLEY THOMAS HENRY

Bibby, Thomas Henry H. Irvine, Thomas Henry H.

Pierre Henry i Jean Barraquc

Pierre Henry (ur. Henry jest autorem dzieł na tasme (współpraca zSchaefterem przy Symphonie pour un homme seui, własne kompozycje: m.

Henry Gantt

  Henry Gantt – współpracownik Taylora, rozgłos zyskał opracowując wykresy zawansowanych robót, pozwalających porównać faktyczny i planowany przebieg prac.

Henry Ford

  Henry Ford – przemysłowiec, twórca Ford Motor Company, jako pierwszy wprowadził taśmę produkcyjną (montażową), stosował wszystkie zasady tayloryzmu i realizował produkcję masową.

Biografie fizyków - Henry Joseph

W 1831 roku odkrył (niezależnie od Faraday'a) zjawisko indukcji elektromagnetycznej (wzajemnej), w 1832 samoindukcję, od jego nazwiska została nazwana jednostka indukcyjności (henr).

STEVENS HENRY CHARLES

STEVENS HENRY CHARLES, ur.

Henry Ford

Henry Ford zwany genialnym twórcą metod przemysłowych zrewolucjonizował rynek motoryzacji poprzez realizację swojego pomysłu na samochód dla wszystkich.

Henry Laurence Gantt

Henry Laurence Gantt to jeden z prekursorów nauki o zarządzaniu i przedstawiciel nurtu inżynierskiego.

Henry Louis Le Chatelier

Henry Louis Le Chatelier był jednym z pięciu głównych przedstawicieli nurtu inżynierskiego (industrial engineering) w nauce organizacji i zarządzania.

HENRY MOORE

  Henry Moore (1898-1986) byt pierwszym brytyjskim rzeźbiarzem, który zyskał międzynarodową sławę.