Ile czasu może zająć podróż do najbliższej gwiazdy?

Albo uda się skonstruować nowe typy silników, które będą w stanie nadać pojazdom wielkie prędkości, albo podróż do gwiazd będzie wielopokoleniową epopeją.

Gwiazdy okołobiegunowe

  Gwiazdy, które w miejscu obserwacji znajdują się na tyle blisko bieguna niebieskiego, że w trakcie obrotu Ziemi wokół osi nie schodzą pod horyzont.

Topologie sieci lokalnych - Topologia pierścień - gwiazda

Topologia ta łączy atrybuty topologii gwiazdy i pierścienia.

Topologie sieci lokalnych - Topologia gwiazda - magistrala

Jest to konfiguracja sieci, w której grupy stacji roboczych, połączonych w gwiazdy , podłączone są do odcinków kabli głównych, stanowiących magistralę.

Gwiazda Polarna

Gwiazda, wokół której zdaje się obracać niebieskie sklepienie, dlatego często uchodziła za centrum kosmosu, pępek świata, bramę niebios, oś kosmicznego kota lub najwyższy szczyt góry świata.

Gwiazda wieczorna

Podobnie jak gwiazda poranna nazwa jasnej planety Wenus, jednakże w przeciwieństwie do niej nazwa ta odnosi się do wieczornego położenia Wenus; ponieważ zapowiada nadciągającą noc, przeto w chrześcijaństwie niekiedy jest symbolem Lucyfera.

Gwiazda w reklamie komercyjnej

 

 Twarz człowieka na zdjęciu reklamowym jest bardzo ważnym czynnikiem wywierania wpływu przez reklamę. Tak naprawdę wystarczy młoda, piękna i szczęśliwa buzia, aby spowodować chęć utożsamienia się i przez to osiągnąć cel. Człowiek ma nieświadome założenie "dobrze wyglądający = dobry"...

Kazimierz Jagiellończyk - URODZONY POD ZŁĄ GWIAZDĄ

Kazimierz Jagiellończyk urodził się 29 listopada 1427 r. Był trzecim synem Władysława Jagiełły i królowej Zofii córki kniazia ruskiego Andrzeja Holszańskiego

Według czeskiego astrologa niepomyślne były rokowania co do życia potomka Jagiełły , jednak czas pokazał że Kazimierz Jagiellończyk był...

Topologie sieci lokalnych - Topologia gwiazdy

Sieć zawiera centralny element (hub), do którego przyłączone są wszystkie węzły . Cały ruch w sieci odbywa się przez hub. Sygnały mogą być nadawane z huba do wszystkich stacji lub tylko do wybranych.

Odległość każdej stacji od huba oraz liczba stacji do niego podłączonych są ograniczone. Czas...

GWIAZDA

lub gwiazdozbiorów oraz ich identyfikacji (Am 5,8;Job 9,9; 38,7.

Gwiazda

Występuje bądź pojedynczo, bądź w rzędach(ornament gwiazdowy lub gwiazdkowy), bądź wukładach płaszczyznowych.

Gwiazda Morza

W symbolice chrzęść, określenie Marii, która przyświeca wiernym ponad falami i burzami świata wskazując im drogę i zsyłając pociechę.

Kamienica „Pod Gwiazdą"

Usytuowana we wsch. pierzei rynku. Jej początki sięgają średniowiecza. W końcu XVII w. nadano barokową formę fasadzie, zachowując gotyckie mury. W dekoracji motywy roślinne. Uroku kamienicy przy­sparza kamienny portal z dębowymi drz­wiami. Wewnątrz wysoka sień z malowanym stropem oraz rzeźbione...

ŁUK TRYUMFALNY NA PLACU GWIAZDY (Etoile, dz. pl. gen. de Gaulle’a)

W szczytowym punkcie Pól Elizejskich - głównej arterii Paryża. Pomnik sławy wojsk Wielkiej Rewolucji Francuskiej i Pierwszego Cesarstwa. 12 II 1806, po powrocie spod Austerlitz, Napoleon podpisał dekret o jego budowie. Łuk, wysoki na 50,5 m, wzorowany jest na Łuku Konstantyna w Rzymie.

Za panowania...