Eugeniusz

Czytaj Dalej

DĄBROWSKI EUGENIUSZ ks.

1, 5-32; tenże, Ksiądz profesor Eugeniusz D„ ZNKUL 13 (1970) z. ksiądz profesor Eugeniusz D. Firlej, Ksiądz Eugeniusz D. Bajerowicz, Ksiądz Eugeniusz D.

Kapitulacja wyborcza i Eugeniusz IV

Nowy papież, Eugeniusz IV (1431-1447), choć był od 1408 roku kardynałem z nominacji swego wuja, Grzegorza XII, nie nabył doświadczenia wdziałalności publicznej i politycznej. Najmniej przewidującym okazał się Eugeniusz IV w sprawiesoboru, zwołanego przez Marcina V.

KABATC EUGENIUSZ

KABATC EUGENIUSZ, ur.

KUCHARSKI EUGENIUSZ

KUCHARSKI EUGENIUSZ, ur.

MAŁACZEWSKI EUGENIUSZ

MAŁACZEWSKI EUGENIUSZ, ur.

PAUKSZTA EUGENIUSZ

PAUKSZTA EUGENIUSZ, ur.

EUGENIUSZ ONIEGIN

Eugeniusz Oniegin sceny liryczne (Moskwa 1879, wyst.

PŁOMIEŃSKI JERZY EUGENIUSZ

PŁOMIEŃSKI JERZY EUGENIUSZ, ur.

SAWRYMOWICZ EUGENIUSZ

SAWRYMOWICZ EUGENIUSZ, ur.

SKRODZKI EUGENIUSZ, pseud. Wielisław

SKRODZKI EUGENIUSZ, pseud.

Eugeniusz Słucki

Eugeniusz Słucki (1880 - 1948) ukończył gimnazjum w Żytomierzu, a następnie studiował na Uniwersytecie Kijowskim, z którego został usunięty (jednocześnie zakazano mu wstępu na którąkolwiek ze szkół wyższych w Rosji, po tym jak wziął udział w fali protestów).

GRUBERSKI EUGENIUSZ ks.

Ksiądz Eugeniusz G.

Władysław Eugeniusz Sikorski

Streszczenie książki Walentyny Korpalskiej \"Władysław Eugeniusz Sikorski - Biografia polityczna\" Generał Władysław Sikorski był jednym z najbardziej kontrowersyjnych polskich polityków pierwszej połowy XX wieku.

Piasecki Eugeniusz Witold

Piasecki Eugeniusz Witold (1872 — 1947); lekarz, przyrodnik, humanista, twórca akademickiego kształcenia w Polsce w zakresie nauk o wycho­waniu fizycznym.

Święty Makary i św. Eugeniusz

Eugeniusz, kapłani (+ poł.

Władysław Eugeniusz Sikorski

(ur. 20 maja 1881 w Tuszowie Narodowym pod Mielcem - zm. 4 lipca 1943 w Gibraltarze), polski dowódca wojskowy i Wódz Naczelny, a w latach 1939-1943 premier Polskiego Rządu na Uchodźstwie.organizator Związku Walki Czynnej we Lwowie w 1908. Celem ZWCz było przygotowanie powstania zbrojnego w zaborze rosyjskim...

Eugeniusz Kwiatkowski (1888 - 1974)

Polski polityk i działacz gospodarczy II Rzeczpospolitej. Z wykształcenia inżynier chemik. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości piastował ważne funkcje państwowe, m.in. ministra przemysłu i handlu (1926-1930). Popierał budowę Gdyni i rozwój handlu morskiego, patronował budowie Centralnego Okręgu...

Eugeniusz Sabaudzki (1663 - 1736)

 

Książę sabaudzki. Urodzony w Paryżu; jego matka, Olimpia Mancini, była siostrzenicą J. Mazarina. Gdy Turcy w 1683 oblegali Wiedeń, wstąpił do armii austriackiej i stał się jednym z najwybitniejszych jej dowódców. W 1697 dowodził armią dunajską i odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Turkami w bitwie...

BAZIAK EUGENIUSZ abp.

Wojasówna, Srebrny Jubileusz księdza arcybiskupa Eugeniusza B.

BUCHHOLZ EUGENIUSZ

Obtąk, Korespondencja Kazimierza Jaroszyka z Eugeniuszem B.