Eksplozja

Czytaj Dalej

Eksplozja demograficzna

Eksplozja demograficzna dotyka najbardziej kraje najbiedniejsze. Jednak optymistyczne prognozy mówią, że eksplozja demograficzna przyczyni się do szybkiego rozwoju wielu nauk.

Wyjaśnienie pojęć: przyrost naturalny i rzeczywisty, eksplozja demograficzna, piramida progresywna

- przedłużanie się średniego wiek życia na świecie - odmłodzenie struktury wiekowej - degradacja środowiska naturalnego - by dostarczyć dużo żywności zwiększa się powierzchnie upraw ( niszczenie lasów równikowych i monsunowych) - klęski głodu - eksplozja urbanistyczna jest wynikiem demograficznej, przeludnienie wsi prowadzi do emigracji do miast.

Jak powstaje fala podmuchowa w wyniku eksplozji materiału wybuchowego?

Jednak ciśnienie wy­twarzane przez falę powstałą w wyniku eksplozji materiału kruszącego jest wielokrotnie wyższe od normalnego.

Historia i wiek Ziemi - Eksplozja życia

Nagle, ok. 570 mln lat temu, na Ziemi zaczęło rozkwitać życie. Około 400 mln lat temu tlenu w powietrzu było już wystarczająco dużo, by mogły rozwijać się rośliny lądowe, a w ciągu następnych 50 mln lat pojawiły się pierwsze zwierzęta lądowe.

Jeśli czas istnienia Ziemi wyobrazimy sobie jako...

Globalne wyzwania i odpowiedzi od roku 1945 do 1992 - Eksplozja demograficzna

 

Powojenny rozwój demograficzny wywołany wieloma czynnikami-tendencją do odbudowania strat wojennych w Europie, ograniczeniem zasięgu epidemii, zmniejszeniem śmiertelności niemowląt i (w niektórych regionach świata) poprawą wyżywienia, zdawał się potwierdzać przepowiednie maltuzjanistów...

Eksplozja

Wybuch następujący w wyniku gwałtownego przebiegu reakcji chemicznych lub łańcuchowych reakcji jądrowych;e. kotła, zbiornika, butli gazowej itp.