Dzikie Dziecko

Czytaj Dalej

„DZIKA KACZKA” - IBSEN

 −  podobieństwo losów dzikiej kaczki i Hjalmara (postrzelony przez zło starego Werle, wpada w wodorosty kłamstwa, a na powierzchnię prawdy wyciąga go Gregers), podtrzymywanie życia bez szczęścia, życie kaczki to egzystencja tak samo Hjalmar 2.

Jak wychowywać małe dziecko?

Nawet bardzo małe dzieci potrafią głęboko odczuwać to, co się wokół nich dzieje - wyczuwają na przykład napiętą atmosferę w domu, zapamiętują przeżycia i wrażenia również te negatywne z wczesnego dzieciństwa.

Kiedy dziecko jest niegrzeczne….?

Wtedy, gdy: dziecko jest zmęczone, przygnębione, rozdrażnione, dziecko ma niezaspokojone potrzeby, dziecko chce osiągnąć cel, lecz nie zna skutecznych, najbardziej niezbędnych do tego sposobów, dziecko napotyka na zdecydowane ograniczenia własnej spontanicznej aktywności.

CZYM DZIECKO ŻYJE, TEGO SIĘ NAUCZY

Jeśli dziecko żyje w atmosferze uczciwości, uczy się sprawiedliwości. Jeśli dziecko żyje w poczuciu bezpieczeństwa, uczy się ufności.

MAŁY HISTERYK Jak pomóc dziecku i sobie?

Nie wpadaj w panikę razem z dzieckiem, które skaleczyło się czy upadło. Nie użalaj się nad chorym dzieckiem.

POTRZEBY EMOCJONALNE DZIECKA

Zamiast takich kategorycznych zdań negujących dziecko , można powiedzieć : „ładnie narysowałeś , ale ten domek mógłbyś wykonać staranniej” lub „nie możesz zapamiętać literki c ale literkę g zawsze rozpoznajesz” czy chociażby wyrazić uznanie dla wysiłku dziecka.

Prośba dziecka- Janusz Korczak

4) Nie rób ze mnie większego dziecka, niż jestem.

Uśmiech u dziecka

W wesołej ruchowej zabawie, w czasie kontaktu dziecka z pełnym komizmu utworem, w obcowaniu z pogodną, pełną dowcipu osobą dziecko odpręża się, łatwiej znosi negatywne stany psychiczne, uwalnia się od zahamowań.

Wpływ telewizji na psychikę i osobowość dziecka.

Emocje te są tym silniejsze, że często „wspomaga” je bogata wyobraźnia dziecięca oraz fakt, oraz fakt, że dzieci w wieku przedszkolnym nie zawsze potrafią odróżnić to co rzeczywiste, od fikcji.

Dziecko z autyzmem

przez autystyków, posługuj się ekspresja w wypowiedziach autostymulacja-pomaga uspokoić pobudzony układ nerwowy wirowanie, okaleczanie się, samotność, zbyt wiele jednoczesnych bodźców powoduje wybuch gniewu, krzyku,   motoryka tylko jedno polecenie motoryczne w jednym czasie, zaburzenia koordynacji ruchów prawej i lewej strony ciała   zachowanie przyczyną złego zachowania jest nuda,   zachowaniem rządzą ...

„Przemoc wobec dziecka”

W zdobyciu uznania i szacunku u dziecka pomaga konsekwencja w postępowaniu rodziców, dotrzymywania danego dzieciom słowa czy obietnicy.

Przemoc wobec dziecka

Częstsze znęcanie się nad dzieckiem ma związek z narastaniem konfliktów małżeńskich, z alkoholizmem i innymi patologiami rodzinnymi, przeżywanymi przez rodziców frustracjami, kiedy dziecko nie spełnia oczekiwań, błędami wychowawczymi, niską świadomością wychowawczą rodziców.

METODY ZDOBYWANIA INFORMACJI O DZIECKU

obserwacja luźna- polega na swobodnym , nie ustrukturalizowanym, nie zamierzonym uprzednio zbieraniu danych w trakcie wszelkiego rodzaju kontaktów z dzieckiem obserwacja celowa- stosowana jest wybiórczo i ma określony cel obserwacja znaczących zdarzeń- dotyczy poszczególnych zdarzeń na tle jakiś sytuacji obserwacja skategoryzowana- interesujące nas zdarzenia, ujęte są w kategorie Ankieta i wywiad Skale ocen i metody ...

Ryzyko wynikające z marketingu manipulowanego lub dzikiego

• Sprzedaż produktów wybrakowanych lub niebezpiecznych,

• Przesadna informacja o produkcie przy pomocy krzykliwego opakowania,

• Uciekanie się do oszukańczych praktyk dotyczących polityki cenowej i dostawy,

• Uciekanie się do technik promocyjnych wykorzystujących impulsywne zachowania nabywcy,

• Reklamy...

Dziecko w reklamie

W przypadku reklamy artykułów dla dzieci obecność małych dziewczynek czy chłopczyków wydaje się zupełnie naturalna.

Udowodnij, że "Krzak dzikiej róży" J. Kasprowicza i "Deszcz jesienny" L. Staffa to utwory symboliczne

Tomik poetycki Jana Kasprowicza pod tytułem "Krzak dzikiej róży" zapowiadał przełom w twórczości poety. W tomie "Krzak dzikiej róży" poeta zawarł aż cztery sonety pod takim samym tytułem.