Dziewczyna z pomarańczami

Czytaj Dalej

Bolesław Leśmian - Dziewczyna

Porwali młoty w twardą dłoń i jęli w mury tłuc z łoskotem! – nie wypuściły młotów z dłoni! A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebie?

Kiedy następuje zmiana dziewczyny w kobietę?

Okres dojrzewania u dziewcząt zaznacza się rozwojem piersi i początkiem menstruacji, comiesięcznego krwawienia z wyściółki macicy.

Czym są pomarańcze?

Pomarańcze pochodzą z Chin i należą do naj­wcześniej hodowanych przez ludzi roślin. Głów­nymi producentami pomarańczy są Brazylia, Stany Zjednoczone (większość owoców pochodzi z Ka­lifornii i Florydy) oraz Hiszpania.

Pomarańcza chińska

Liście eliptyczno-lancetowate, na obu końcach zzone, z wąskooskrzydlonymi ogonkami, na wierzchu ciemnozielone, błyszczące, cienkie, lecz mimo to mocne. Występowanie: Gatunek z rodzaju Citrus, pochodzący ze wschodniej Azji, a dziś uprawiany w obszarze śródziemnomorskim.

DZIEWCZYNA

Umieszczał skazanych na estradzie przylegającej do ściany z dwojgiem drzwi. Dziewczyna z Ancjum rzeźba kobiety składającej nflurę, tak nazwana od miejsca znalezienia; kopia i/, (?

PASŁA DZIEWCZYNA OWCE

o pasterce owiec, której wołoski pasterz góralski spłoszył owce, na skutek czego jedna z nich zginęła; jegomość, któremu się poskarżyła, dowiedziawszy się, że do pasterki łatwo się w nocy można dostać, uczynił to i zabrał jej wianek, po czym próbował ją rozmaicie obdarzyć; ona jednak odtrąca te dary, gdyż „dziecięciu trzeba ...

ATENA, Pallas, Dziewczyna

zachowała w Atenach związek mityczny i kultowy z duchem ziemi, wężem Erechteuszem-Erichtoniosem, z uosobieniem rosy, Pandrosos, z drzewem oliwnym i z ptakiem jako formą epifanii ; w rodyj-skim Lindos utożsamiła się z górską Panią Zwierząt, w Trojzen miała związki z ...

POMARAŃCZA SŁODKA

POMARAŃCZA SŁODKA (Cfrus sinensis) —drzewo owocowe z rodziny rutowatych (Rutaceae)pochodzące z Chin; owoce barwy pomarańczowejo ciężarze 100—300 g.

Tryb życia dojrzewającej dziewczyny

Ogólny stan zdrowia dziewczynki w okresie dojrzewania zależy od racjonalnego trybu życia, likwidowania w porę przewlekłych chorób, szczególnie ognisk zakażenia, niedopuszczania do powikłańipo schorzeniach, zapewnienia odpowiedniej kontrolipekarskiej I właściwego odżywiania, obfitego w dostateczną'ilość białka iświtar^in.