Dziewczyna z Komputera

Czytaj Dalej

Bolesław Leśmian - Dziewczyna

Porwali młoty w twardą dłoń i jęli w mury tłuc z łoskotem! – nie wypuściły młotów z dłoni! A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebie?

RADIATORY – ZASTOSOWANIE W KOMPUTERACH

Gotowe są drogie, a domowej roboty mogą wprawdzie spełniać swoje zadanie, ale często ich części umieszczone są poza obudową komputera, a całość przypomina wehikuł czasu ze starych filmów scence fiction.

RADIATORY – ZASTOSOWANIE W KOMPUTERACH - Uwaga na wodę

Jeśli stosujesz jeden z bardziej wydajnych sposobów chłodzenia wiatraka, np. płyn hydrofobowy, dostępny w sklepach z artykułami elektronicznymi.

RADIATORY – ZASTOSOWANIE W KOMPUTERACH - Obieg powietrza

W szczególnych przypadkach może to wymagać zainstalowania dodatkowego wiatraka na obudowie procesora, który będzie odpowiadał za wymianę powietrza między wnętrzem komputera a otoczeniem.

RADIATORY – ZASTOSOWANIE W KOMPUTERACH - Czystość

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że zarówno wiatrak, żeberka radiatora, jak i całe wnętrze obudowy komputera powinny być wolne od kurzu i brudu, które spowalniają pracę wiatraka i utrudniają wymianę ciepła.

RADIATORY – ZASTOSOWANIE W KOMPUTERACH - Oprogramowanie

O przetaktowany procesor można zadbać także od strony oprogramowania.

RADIATORY – ZASTOSOWANIE W KOMPUTERACH - Ogniwo Peltiera

Zwykle w komputerach osobistych stosowane są zasilacze o mocy 200 W do 230 W, co na pewno nie wystarczy do zasilania systemu i płytki Peltiera.

RADIATORY – ZASTOSOWANIE W KOMPUTERACH - Wentylatory duże i małe

Należy tylko pamiętać, że nie zawsze efektowny wiatrak z okrągłym radiatorem zmieści się na płycie głównej i konieczne będzie zeszlifowanie jego brzegów.

RADIATORY – ZASTOSOWANIE W KOMPUTERACH - Producenci

Tymczasem bardzo często wiatrak wyjęty z opakowania ma tak wygięty uchwyt mocujący, że do zamknięcia zaczepu na gdzieniegdzie trzeba mocnego dociśnięcia.

RADIATORY – ZASTOSOWANIE W KOMPUTERACH - Inne zastosowania radiatorów

Obejmy powinny być dokręcone z zaleconym momentem, wystarczającym żeby uzyskać dobre przewodzenie ciepła, ale bez ryzyka uszkodzenia mechanicznego.

Czym są cookies i czy zagrażają bezpieczeństwu komputera

cookie) Mały plik zapisywany przez przeglądarkę na dysku, znajdują się w nim dane identyfikujące użytkownika i pamiętające jego profil, np.

Kiedy następuje zmiana dziewczyny w kobietę?

Okres dojrzewania u dziewcząt zaznacza się rozwojem piersi i początkiem menstruacji, comiesięcznego krwawienia z wyściółki macicy.

Jak działa internet bez komputera?

Zaawansowane urządze­nia telewizji interaktywnej są w rzeczywistości pewnego rodzaju komputerami, z których usunię­to wszystko, co zbędne dla łączenia się z Siecią.

W jaki sposób komputer obrabia sygnały cyfrowe?

W jednym bajcie można zapisać dowolną licz­bę naturalną z przedziału 0-255 i dlatego właśnie wiele różnego rodzaju danych przetwarzanych przez komputer bywa redukowanych do zaledwie 256 wartości.

Komputery - pierwowzory

Dzisiejsze komputery choć działają na podobnej zasadzie co ich pierwo­wzory, mają znacznie więcej zastosowań. Obecnie komputery wykorzystują do przechowania informacji najnowsze zdobycze technologii produkcji układów scalonych.

Co to jest modem w komputerze

Urządzenie moduluje sygnały wysyłane przez komputer, przekształcając dane z postaci binarnej na system używany w telefonii, lub demoduluje nadesłane sygnały tak, by komputer mógł je odczytać.

Współczesne komputery

Kosztują więcej niż tradycyjny PC, trudno je rozbu­dowywać, lecz można z nich korzystać naprawdę wszędzie, a za pomocą podłączonego poprzez spe­cjalne gniazdo telefonu (zwykle komórkowego) można komunikować się bezpośrednio z biurem, celem pobrania bądź przekazania danych.

Podstawy drukowania z komputera

Odpowiednie oprogramowanie pozwala na uzy­skanie materiału gotowego do reprodukcji, jed­nak najnowsza generacja sprzętu umożliwia pominięcie tej fazy produkcji i drukowanie bez­pośrednio z komputera.